Juhend pildi ettevalmistamise kohta

Juhend pildi ettevalmistamise kohta

Klientidele, kellel puudub kogemus pilditöötlusega, pakume automaatset pilditöötlust. See võimalus võimaldab meil tagada, et iga pilti töödeldakse optimaalselt, et saavutada parim võimalik tulemus.

Klientidele, kes eelistavad oma pilte ise töödelda (nt Photoshopis või Lightroomis) või kellel on juba mõningane kogemus pilditöötlusega, pakume näpunäiteid ja nippe, mis aitavad teil saavutada täiusliku tulemuse.

Lisaks järgmistele nõuannetele soovitame ka meie näidiskomplekti, mis sisaldab kõiki olemasolevaid materjale ja viimistlusi.

Piltide ettevalmistamisel tuleks arvestada järgmisi punkte:

  • Värvihaldus
  • Värviruum
  • Heledus ja kontrast
  • resolutsioon/mõõtmed
  • Teravus
  • ICC-profiilid
  • Failiformaat

Värvihaldus

Värvide õigeks hindamiseks on oluline, et nii valgustus kui ka monitor oleksid õigesti seadistatud. Siit leiate kõik, mida peate teadma värvihalduse kohta.

Värviruum

Oluline on, et piltidele oleks lisatud õiged värviprofiilid ja et need edastataks RGB-formaadis. Oleme esitanud nimekirja värviprofiilidest, mida me aktsepteerime.

Piltide optimaalne heledus ja kontrastsus

Enne pildi valmistamist kontrollige, et kontrasti ja heleduse väärtused oleksid õiged. Pange tähele, et monitoril olevad pildid on taustavalgustatud ja fototoode mitte, seega võib heledus veidi erineda. Kui monitor ei ole õigesti kalibreeritud, võib pilt tunduda liiga hele või liiga tume.

Soovitame kontrollida pildi tooniväärtusi. Toonikorrigeerimise funktsiooni abil saate kindlaks teha, kas heledus on olemas kõigis pildi piirkondades.

Kui heledad kohad või varjud puuduvad, näeb toode hiljem tuhm ja kontrastitu välja. Siin on näide, kus heledad kohad või varjud puuduvad. Sellistel juhtudel soovitame pilte ümber töödelda.

Pilt, millel puuduvad tipphetked ja pilt, millel puuduvad madalad valgused

Pilt on üldiselt liiga tume ja sellel puuduvad tipptoonid: Tooniväärtused on säilinud ainult keskmistes ja madalates toonides ning pilt tundub väga tume ja kontrastitu.

Pilt on liiga tume

Parima tulemuse saavutamiseks peaksid tooniväärtused olema hästi jaotatud ja olemas kõigis valdkondades:

Heade tooniväärtustega pilt

Eraldusvõime/mõõtmed

Pildid peaksid olema õige tootmisresolutsiooniga. Selle teabe leiate iga toote juures Professional Area'st. Veenduge, et mõõtmed ja resolutsioon on õiged.

On kaks peamist võimalust. Te võite kas käsitsi oma programmides muuta piltide suurust, sel juhul soovitame teil pilte uuesti teravustada, või võite esitada pildi olemasolevas resolutsioonis ja meie hoolitseme selle protsessi eest.

Teravustamine

Piltide teravustamiseks on mitmeid vahendeid ja võimalusi. Kui te kavatsete pilte suurendada, soovitame neid teravustada. Veenduge siiski, et pilte ei teritata liiga teravaks, sest muidu on oht, et tootmisel tekib moire.

Lightroom: Saate oma piltide teravust reguleerida arendusprotsessi ajal. Piltide eksportimisel on olemas valik nimega Output Sharpness (väljundi teravus). See valik tuleks tühistada, kui teravus on juba määratud.

Üle teravustamine (Moiré)

Moiré võib tekkida pildi liigse teravustamise või erinevate poolitusvärvide ülestöötamise tagajärjel. Moiré võib tekkida pildi pildistamisel, skannimisel, retušeerimisel või eksponeerimisel/trükkimisel.

Moiré on nähtav tugeva müra kujul, kui pilti vaadatakse suure suurendusega (vähemalt 100%). Ehtsal fotopaberil valmistatud fototoodete puhul kasutame pikslilahtijat, mis reprodutseerib üksikud pikslid väga teravalt, nii et kõik pildi detailid on selged ja seda efekti saab tootmise käigus veelgi täiustada.

Moire-efekti lähivaade

Moireerimise vältimine

Selle efekti vähendamiseks või kõrvaldamiseks soovitame pildi hägustamist mõjutatud kohtades.

Tehke mõjutatud aladele selektiivne valik või mask. Seejärel rakendage näiteks Photoshopis Gaussi hägususe filtrit. Kahjuks ei saa me anda teile üldist suunist seadete kohta, sest see sõltub täielikult teie pildist, pildi suurusest ja moire tugevusest. Pärast hägustamist peaks pilt olema suure suurenduse juures (suurendage, kuni näete üksikuid piksleid) homogeense pinnaga.

Moire-efekti hägustamine

ICC-profiilid Soft proofi jaoks - Milline näeb minu pilt välja?

Kui pilt on töödeldud, on võimalik simuleerida lõplikku trükitulemust soft proofi abil. Selleks pakume oma ICC-profiile.

Failiformaat - milline on õige?

Lõpuks peate pildi salvestama, et see meile saata. Siin on kokkuvõte failivormingutest, mida me aktsepteerime.

Automaatne pildiparandus - jah või ei?

Kui olete oma pilte ise redigeerinud, lülitage automaatne pildiparandus tellimuse vormistamise ajal välja. Palun veenduge ka, et piltide parandamine on automaatselt välja lülitatud, kui te oma pilte üles laadite. Kui pildiparandamine on välja lülitatud, ei tee me teie pildile mingeid muudatusi.

 

Teie keeleseadistus ei vasta selle veebisaidi keelele. Palun valige:

Teie keeleseadistus ei vasta selle veebisaidi keelele. Palun valige: