Kuidas saavutada täiuslik värvihaldus

Kuidas saavutada täiuslik värvihaldus

Värvihaldus

Värvihaldus on värvide kontrollitud teisendamine erinevates seadmetes. Eesmärk on säilitada hea ja järjepidev värvide kooskõla, olenemata sellest, kas pilt kuvatakse arvutimonitoril, fototrükil või lõuendil.
Hea värvihaldus tuleb kasuks kogu graafilisele sisule ning see on väga kasulik ka piltide printimisel, et tagada, et see, mida näete ekraanil, oleks ka printimisel sama, mida näete.
Kuigi sageli ei ole võimalik tagada identset värviedastust, kuna see sõltub vastuvõtja monitori kalibreerimisest ja muudest keskkonnateguritest, annab see loojale kontrolli võimalike muutuste üle, mis võivad tekkida meediumi vahetamisel.
Õige värvihalduse ja -reprodutseerimise tagamiseks on oluline kontrollida keskkonda ja tagada, et nii valgustus kui ka monitoritingimused oleksid optimaalsed. Saal Digital pakub ICC-profiile, mida saab kasutada pehmeks korrektuuriks.

Valgustus

Veenduge, et ruumis on piisavalt valgust. Heledus ja värvitemperatuur peaksid olema võimalikult konstantsed ja reprodutseeritavad. Ideaalis peaks see olema pimestusvaba ruum, kus on rulood ja mida ei mõjuta päevavalguse muutused, ning monitor peaks olema kalibreeritud nii, et see näitaks õigeid värve ja heledust.

Monitori kalibreerimine

Kelvinit kasutatakse sageli valgusallikate värvitemperatuuri mõõtmisel. D50 on lühend päevavalgusest 5000 kelvin. D65 on lühend 6500 kelvinist ja on sinisem kui D50.
Monitori värvitemperatuur peaks olema 5000 kelvin (D50) ja valguse temperatuur teie ruumis peaks olema sama (5000 kelvin), kui te vaatate trükist või lõpptoodangut. 5000 kelvin (D50) on trükitööstuses standard. 6500 kelvinit kasutatakse mõnikord ka, kuid see värvitemperatuur on kuidagi külmem (sinisem) ja mõjutab seega lõpptulemust.

Monitori seaded

Monitori õige seadistamine on värvihalduse kõige olulisem osa:

  • Monitori heledus peaks olema vahemikus 90 kuni120 cd/qm.
  • Värvitemperatuur peab olema seatud 5.000 kelvini (D50).
  • Monitorigammapeaks olema seatud 2,2.

Monitori kalibreerimine kolorimeetriga

Kõrgetasemeline professionaalne värvihaldus ei ole võimalik ilma õige riistvarata. Sõltuvalt tarnija valikust ja eelarvest on saadaval palju võimalusi. Mõned müüjad pakuvad kolorimeeter koos lisatarkvaraga, mis võimaldab teil luua oma monitori ICC-profiili. See võib olla hea alternatiiv uue ja kalli monitori ostmisele.

Värvihalduse eelised

Trüki eelvaateid optimeeritakse teie eelseadistatud monitori ja meie värvihalduse abil - mida näete, seda ka saate. Ideaalis töötab see kombinatsioon nii hästi, et te ei märka peaaegu mingit erinevust monitoril kuvatava ja tegeliku fototoote vahel.

Mida saab Saal Digital teie heaks teha?

Igapäevane korduv kalibreerimine tagab, et profileeritud masinad töötavad väikese tolerantsi piires. Fotokeemilise protsessi seisundit kontrollitakse iga päev, et kompenseerida kõikumised enne, kui see mõjutab fotokvaliteeti.

Adobe Photoshopi / Lightroomi / Saal Designi tarkvara jaoks erinev värviedastus.

On võimalik, et pildi kujutamine programmides Adobe Photoshop, Lightroom ja meie Saal Design tarkvara erineb üksteisest. Enamikul juhtudel on fototrükk meie Saal Design tarkvaras esitatud tõendusmaterjaliga värviline.
Erineva värviesituse põhjuseks igas programmis on tavaliselt monitori värvihalduse vale seadistus.
Selle parandamiseks avage Windowsi värvihalduse omadused jaotises System Control > Color management. Seejärel valige sobiv monitor ja märkige ruut Use my own settings for this device. Nüüd klõpsa Add ja vali nimekirjast profiil sRGB IEC61966-2.1 ning määra see uueks standardprofiiliks või vali oma kõige värskem monitori kalibreerimine.
Pärast Lightroomi, Adobe Photoshopi ja Saal Design tarkvara taaskäivitamist peaksid kõik kolm programmi olema ühesugused.