Softproof ja ICC profiil

Softproof ja ICC profiil

Täpne värvide reprodutseerimine on kriitilise tähtsusega nii digitaalses kui ka analoogmaailmas, olenemata sellest, kas pilte kuvatakse ekraanil või toodetakse. Õige ja täpse värviedastuse tagamiseks saab kasutada softproofimist ja ICC-profiile.

Soft proofing on protsess, mida saab kasutada digitaalsete tootmisandmete kolorimeetrilise väljundi hindamiseks monitoril. Kasutades spetsiaalset tarkvara ja ICC-profiile, saate eelnevalt näha, kuidas teie pildid toote peal välja näevad. See võimaldab teil tuvastada ja parandada kõik kõrvalekalded või värvimuutused enne lõpliku fototoote valmistamist.

Isegi kõige arenenumate ekspositsioonitehnoloogiate puhul ei vasta lõpptoode kunagi monitori heledusele ja eredusele. Seetõttu on oluline, et te reguleeriksite oma monitori ekraani vastavalt, et saaksite hinnata, kuidas lõpptoode välja näeb.

Mis on ICC-profiil?

ICC (International Color Consortium) profiil on fail, mis sisaldab teavet selle kohta, kuidas värvid peaksid olema kuvatud konkreetses seadmes, näiteks monitoris, printeris või kaameras. See kirjeldab seadme värviruumi omadusi ja võimaldab täpset värvide sobitamist erinevate seadmete vahel. ICC-profiilide kasutamine tagab järjepideva ja täpse värviedastuse ning annab täpse eelvaate lõplikust fototootest.

Kuidas kasutada ICC-profiile ja pehmet proofimist?

Pehme proofi loomiseks on vaja tarkvara, mis toetab pehmet proofimist, näiteks Adobe Photoshop või Lightroom. Lisaks on täpse värviedastuse tagamiseks väga oluline hästi häälestatud ja ideaalselt kalibreeritud monitor.

Värviprofiilide sisestamine

Värviprofiili faili manustamisel tuleb olla ettevaatlik. Pehme korrektuuri puhul ei tohiks ICC-profiili faili sisse põimida. Selle asemel peaksid pildifailid olema õiges värviruumis, näiteks sRGB, Adobe RGB (1998) või ProPhoto RGB, ning lõppfototootes tuleks kasutada sobivat ICC-profiili. See tagab täpse värvide reprodutseerimise ja hoiab ära värvimuutused tootmisprotsessi käigus.

ICC-profiilid meilt teile

Kõigi meie fototoodete jaoks pakume spetsiaalselt välja töötatud ICC-profiili, mis on täpselt sobitatud lõpptootele. See võimaldab meil tagada täpse ja järjepideva värviedastuse, mis vastab soovitud tulemusele.

Saate kõik ICC-profiilid ZIP-failina alla laadida. Iga pinna seaded ja ICC-profiili leiate jaotisest Pinnad ja ICC-profiilid:

Photobook ja Professional Line:

Photobook Professional Line kaaned:

Portfoolio album:

Fotoprindid:

Photo Prints XT:

Fotokomplektid:

Trükipaketid:

Fotokleebised:

Seinakunst:

Fotoplaadid:

Plakatid:

FineArt (plakatid ja prindid):

Fotokalender:

Kaardid ja miniporellod:

Postkaardid:

Retroprindid:

Fotovoldikud, fotoflipid, flaierid:

visiitkaardid:

 

Teie keeleseadistus ei vasta selle veebisaidi keelele. Palun valige:

Teie keeleseadistus ei vasta selle veebisaidi keelele. Palun valige: