Fotoraamatute kujundusrežiimid

Fotoraamatute kujundusrežiimid

Fotoraamatu kujundamisel pakub töölauaprogramm erinevaid kujundusrežiime, mille vahel valida. Igas režiimis on konkreetne viis toote kujundamise alustamiseks ja see pakub erinevaid automaatseid vahendeid, et kujundada fotokogu kiiresti ja lihtsalt vastavalt oma vajadustele. Pange tähele, et kujundusrežiimid on saadaval ka kalendrite kujundamisel.

Kui toode on valitud ja materjalivalikud konfigureeritud, pakub tarkvara teile kolm erinevat kujundusrežiimi. Sõltuvalt sellest, kui palju aega teil on või soovite kujundamisele kulutada, saate valida järgmiste mooduste vahel:
Ühe minuti režiim, mis kujundab toote automaatselt ja võimaldab teil teha muudatusi, kui toode on kujundatud.
Comfort designer režiim, kus pildid paigutatakse programmi abil ükshaaval lehekülgedele.
Tühja malli režiim, et kujundada toode nullist ilma igasuguse abi või tarkvarata.
Kujundusrežiimid

Ühe minuti pikkune fotoraamat

See režiim on ideaalne, kui soovite fotoraamatu kujundada võimalikult kiiresti. Kui olete selle režiimi valinud, ilmub aken erinevate kujundusjoontega. Saate neid filtreerida kategooriate kaupa, kasutades vasakus ülanurgas asuvat rippmenüüd. Iga kujundusjoon rakendab teie fotoraamatule objekte, näiteks kliparte ja tausta, vastavalt konkreetsele stiilile. Klõpsake ühel neist, et seda valida.

Kujundusliinid

Järgmise sammuna valige kõik fotod, millest teie fotoraamat koosneb. Pange tähele, et paremas alumises nurgas on kast " Sort by ". See võimaldab teil valida, millises järjekorras teie fotod fotoraamatusse lisatakse. Kui olete lisanud kõik oma fotod ja valinud kastist soovitud sorteerimisvõimaluse, klõpsake jätkamiseks nuppu Next (Edasi).

Avaneb menüü, mis võimaldab teil valida lehekülgede arvu. Tarkvara teeb soovituse eelnevalt valitud fotode arvu põhjal. Konkreetse lehekülgede arvu saab valida allosas olevas kastis. Kui lehekülgede arv on määratud, klõpsake nuppu Select. Vajaduse korral saab hiljem kujundaja abil lehekülgi lisada või kustutada.

Lehekülgede valiku aken

Töölaua tarkvara töötleb valitud parameetreid ja loob vastavalt sellele automaatselt fotoraamatu. Pärast loomist on vaja kontrollida kõiki lehekülgi, et veenduda, et kõik on soovitud ja teha vajalikud muudatused.

Ühe minuti valikuga loodud fotoraamat

Kuigi fotoraamat on juba kujundatud, on võimalik muuta kõiki juba paigutatud objekte ja pilte, lisada täiendavaid elemente või eemaldada neid. Samuti saate lisada teksti, klõpsates ülemises menüüs nupule Add Text ja muuta paigutust, avades paremal asuva menüü Layout ja valides teise paigutuse. Võimalik on isegi muuta kuvatud kujundusjoont, avades kasti Design line ja valides teise kujundusjoone.

Alumine menüü Pages võimaldab navigeerida lehekülgede vahel. Punasega märgitud leheküljed näitavad, et neid ei ole veel kontrollitud. Kõik leheküljed tuleb üle vaadata. Sellest Pages menüüst saate lisada ja kustutada lehti, klõpsates vasakul asuvatel vastavatel nuppudel. Samuti saate muuta lehekülgede järjekorda, valides alumisest menüüst lehekülje ja lohistades selle soovitud positsioonile, ilma hiirenuppu vabastamata.

Mugavusdisainer

Selles režiimis kujundatakse toode lehekülgede kaupa, kasutades tarkvara abi. See pakub erinevaid võimalusi piltide paigutamiseks lehekülgedele, samuti paigutusettepanekuid, mis kohandavad juba paigutatud objekte. Kui see režiim on valitud, peate valima kujundusjoone, mille alusel kujundusettepanekud koostatakse. Seejärel valige oma fotoraamatu lehekülgede arv. Lehekülgi saab hiljem disaineris lisada või eemaldada. Kui olete lehekülgede arvu valinud, klõpsake nuppu Select. Kujundaja avab fotoraamatu koos esitatud spetsifikatsioonidega ja kujundamiseks valmis tühjad leheküljed.

Pildi paigutamise võimalused, mis kuvatakse Comfort designer'i režiimi kasutades

Kui lohistate pilti vasakust veerust, kuvatakse kolm võimalust pildi sisestamiseks lehekülgedele. Ühe neist võimalustest valimiseks lohistage pilt soovitud valiku juurde.

1. Uus paigutus. Pilt sisestatakse fotoraamatusse, kasutades soovitatud paigutust. See arvestab kõiki juba leheküljele paigutatud pilte ja elemente. Hoolimata soovitatud paigutusest saab pärast selle valiku rakendamist menüüst Layouts (paigutused ) valida ka teistsuguse paigutuse. Pildid kohanduvad automaatselt uue paigutusega.

Uus paigutusvalik valitud Comfort designer'i abil

2. Taustaks. Pilt paigutatakse fotoraamatusse taustaks ja toimib sellisena, kattes mõlemad leheküljed täielikult.

Comfort designer'i abil taustaks paigutatud pilt

3. Lisage ilma kujundust muutmata. Pilt paigutatakse fotoraamatusse sinna, kuhu see on langetatud, muutmata ühtegi juba paigutatud elementi. See tuleb paigutada õigesti, kas käsitsi või valides paigutuse paremast menüüst.

Pildi lisamine ilma paigutust muutmata, kasutades Comfort designer'i

Kui lohistate pildi vasakpoolsest menüüst juba paigutatud piltidega lehekülgedele, ilmub nende kohale valik Replace image (Pildi asendamine ). Selle valiku peale pildi toppimine asendab olemasoleva pildi uue pildiga.

Tühi mall

Selles režiimis kujundatakse fotoraamat nullist. Kasutades programmi poolt pakutavaid arvukaid vahendeid, on võimalik lisada pilte, täitekarpe, tekste, cliparte, taustu ja konfigureerida neid vastavalt kujunduse vajadustele. Pange tähele, et selles režiimis ei pakuta mingeid soovitusi ega abi tarkvara poolt. Seetõttu soovitame kasutada ühte teistest režiimidest, et saaksite kasutada soovitusi ja abi piltide paigutamisel lehekülgedele ning kasutada kõiki võimalusi, mida pakuvad erinevad tarkvara pakutavad kujundusvahendid.

Spetsiaalsed kaaned

Saate lisada pilte ja logosid läikivatele, matt- ja valgetele kunstnahast kaanetele. Muude spetsiaalsete kaante puhul saab aga lisada ainult teksti ja clipart'e; pildifaile ei saa materjali olemuse tõttu kasutada. Alternatiivina võite valida Professional Line fotokirja akrüül- või harjatud metalltrükiga kaane, et kohandada oma kaaned.