Taustad

Taustad

Taustu saab lisada oma fototoodetele. Erinevalt täitekastidest ei ole taustad objektid, mida saab liigutada või muuta suurust, vaid need on fototootele taustaks sisseehitatud. Erinevad võimalused tausta määramiseks kuvatakse, kui klõpsate paremal asuva menüü nupule Taust.

Tausta menüü paremas veerus

Taustamenüü ülaosas leiate nupu Kustuta, et kustutada taust fototootest. Mitmeleheliste toodete, näiteks fotoraamatute puhul rakendab klõpsates nuppu Apply to all pages (Rakenda kõigile lehekülgedele ) tausta fototoote kõikidele lehekülgedele. Klõpsates Delete all (Kustuta kõik ) eemaldatakse kõik kasutatud taustad.
Oluline on märkida, et taustad kantakse mitmelehelise fototoote mõlemale küljele. Kui soovite kohandada ühe lehekülje tausta, peate lisama täitekasti ja konfigureerima selle oma maitse järgi.

Täiteraamistik ühe lehekülje taustana

Sarnaselt täitekastidele saab taustad valida ja konfigureerida värvigradientide ja tekstuuridena. Taustaks saab valida ka pildi. Kui see valik on valitud menüüst Background (Taust), ilmub nupp Select photo (Valige foto ). Sellele nupule klõpsates avaneb seadme kaust, et valida taustapilt.

Image as background menu (Pilt taustaks)

Kui see on valitud, paigutatakse foto taustaks. Taustamenüü vahekaart Image (Pilt ) pakub võimalusi taustapildi konfigureerimiseks.

Pilt taustaks näide

Väljaga Läbipaistvus saate määrata, kui läbipaistev või läbipaistmatu on pilt. Kui klõpsate nupule Adjust cropping (Kärpimise reguleerimine), kuvatakse menüü taustapildi kärpimise tööriistadega. Sarnaselt teiste piltidega saate teha erinevaid toiminguid:

  • Asetage pilt ümber, klõpsates ristiga nupule.
  • Suurendage või vähendage pilti, kasutades suurendusklaasi ikooni.
  • Aktiveerige või deaktiveerige pildi suurendamine võlukepi nupu abil.
  • Peegeldage pilti horisontaalselt või vertikaalselt.
  • Pöörake pilti 90 kraadi võrra, klõpsates vastavatel nuppudel.
  • Kustutage vajaduse korral pilt.
  • Selles menüüs saate kontrollida ka pildikvaliteedi olekut. Parima tulemuse saavutamiseks soovitame pildikvaliteediks seada väga hea.

Alternatiivne meetod piltide kasutamiseks taustana

Pilte on võimalik lisada taustaks otse vasakust veerust. Kui klõpsate selles menüüs mis tahes pildil paremal hiireklõpsuga, kuvatakse mitu võimalust. Klõpsates nupul As background (Taustaks ), lisatakse valitud pilt fototootele taustaks.

Pildi lisamine taustaks vasakust veerust

Kui pilt on juba fototootesse paigutatud, klõpsake sellel paremklõpsuga, et näha kõiki võimalikke valikuid. Klõpsake valikut Kasuta pilti taustapildina, et muuta pilt fototoote taustaks.

Kasuta pilti taustana juba paigutatud pildist

Piiramistööriistade menüüsse pääsemiseks tehke taustapildil topeltklõps või avage paremas veerus menüü Background (Taust ), valige vahekaart Image (Pilt ) ja klõpsake nupul Adjust cropping (Piiramise kohandamine ).

Taustapildi kohal kuvatavad pilditööriistad