Soft proof Lightroomis, Photoshopis ja teistes programmides

Soft proof Lightroomis, Photoshopis ja teistes programmides

Siit leiate teavet selle kohta, kuidas Lightroomis ja Photoshopis soft proofi seadistada. Anname ka nõuandeid, kas saate soft proofi kasutada ka teistes programmides.

Paigaldage profiil

Kõigepealt tuleb laadida alla vastav profiil oma tootele. Meie ICC-profiilid leiate siit, ZIP-formaadis. Kui olete faili alla laadinud, pakendage see lahti ja importige profiil:

macOS: kopeerige profiil kausta Library > ColorSync > Profiles
Windows: Tehke profiilile paremklõps ja valige Install Profile (Paigalda profiil).

Profiil ei tohi mingil juhul olla faili sisse põimitud. Pildiandmed tuleb meile saata RGB-vormingus, olenemata sellest, millise toote te olete valinud.

Pehme korrektuur Lightroom Classic'is

RGB-profiilide puhul on võimalik kasutada pehmet proofi. Pange tähele, et CMYK-profiile (nt akrüülklaas, metalltrükk, PVC-vahuplaat, lõuend jne) saab kasutada ainult Photoshopi soft proofi jaoks.

1 Soft proofi seadistus

Klõpsake Lightroomis menüüribal nupuleDevelop ja valige ruut Soft Proofing. Taust muutub valgeks, mis näitab, et olete soft proofimise režiimis. Samuti näete paremas ülanurgas Proof Preview 'i.

Lightroomi ülemine menüü

Lightroomi pehme tõestusrežiimi kontrollnupp Lightroomi pehme tõestusrežiimi kontrollnupp

Lightroomi pehme proofi vaade

Paremasse veergu ilmub Soft proofing menüü. Tõmmake alla profiilimenüü ja valige Other. Avaneb aken, mis näitab paigaldatud ICC-profiile. Märkige selle värviprofiili ruut, mida soovite kasutada, ja vajutage OK.

Histogrammi all olev profiili väli muutub ja näitab äsja lisatud ICC-profiili. Seaded tuleb määrata vastavalt aktiivsele ICC-profiilile. Seda saate kontrollida meie ICC-profiilide lehel.

Näiteks peab läikiva plakati ICC-profiili Intent olema seatud suhteliseks ja märkeruut Simulate Paper & Ink (Simuleeri paberit ja tinti ) peab olema eemaldatud.

Saal Digital ICC-profiil Lightroomis

Kui kõik sobiva ICC-profiili seaded on määratud ja kui märkeruut Soft Proofing on märgitud, kuvatakse foto vastavalt selle profiili värvile. Kõik fotole tehtavad kohandused tuleks teha, kui Soft Proofing on sisse lülitatud, sest see on lõpptulemus.

2 Eksportige valmis pilt

Kui teie pilt kuvatakse soft proofiga õigesti ja näeb välja nii, nagu soovite, olete nüüd valmis oma pilti eksportima. Valige File > Export ja sisestage soovitud seaded.
Pange tähele, et faili seaded peavad olema RGB-värviruumi all värviruumis ja etSaalDigitali profiili ei tohi määrata!

Lightroomi faili seaded

Pehme korrektuur Photoshopis

Photoshopis on RGB- ja CMYK-profiilide jaoks saadaval Soft proof.

1 Soft proofi seadistus

Impordige pilt, mida soovite eelvaates vaadata, Photoshopi. Dialoogi Soft proof avamiseks klõpsake ülemises menüüs nupule View ja valige Proof setup > Custom.

Photoshopi proofi seadistamise menüü

Avaneb aken Custom Proof Condition. Valige all Device to simulate (Simuleeritav seade) ICC-profiil, mille olete alla laadinud ja mida soovite testida. Teised seaded tuleb täita vastavalt iga profiili vajadustele. Neid saab kontrollida meie ICC-profiilide lehel.

Näiteks FineArt Baryta ICC-profiili puhul peab olema märgitud Preserve RGB Numbers (RGB numbrite säilitamine ), Rendering Intent (kujutamise kavatsus ) suhteline värvimõõtmine, Black Point Compensation (musta punkti kompenseerimine ) ja Simulate Paper Colour (paberivärvi simuleerimine ).

Photoshopi proovitingimuse menüü kohandamine

Klõpsake Save, et salvestada lisatud profiil koos kõigi täidetud parameetritega. Kui olete lõpetanud, klõpsake OK. Aktiivne värviprofiil Photoshopis on nüüd see, mille te just lisasite.

Pilt kuvatakse vastavalt selle paigaldatud profiili värvisätetele ja see oleks lõpptulemus. Kõik kohandused tuleb teha ICC-profiiliga, mis on aktiveeritud pehmetõendina.

Valiku View > Proof Colours kaudu saate nüüd pilti vaadata kas koos profiiliga või ilma profiilita. Alternatiivselt saate profiili aktiveerida või deaktiveerida otsetee Ctrl + Y (Windows) või Cmd + Y (macOS) abil.

Photoshopi vaade Proovivärvid

Pange tähele, et mõnede meie toodete, näiteks Wall Art ja Cards, profiilid on CMYK, mis on ainult simuleeritud. Peate saatma meile oma pildid RGB-värvides.

2 Salvestage lõplik pilt

Kui olete oma piltide värvidega rahul, salvestage need ja need on trükkimiseks valmis. Saate neid kasutada meie Saal Design tarkvaras või veebipoes.

Kas ma saan kasutada Soft proofi teistes programmides?

Üldiselt soovitame soft proofi tegemiseks kasutada Lightroomi ja Photoshopi. Mõnel juhul ei saa kõige täpsema värviedastuse saavutamiseks vajalikke seadeid teistes programmides teha.

Capture One Pro:

Meie ICC-profiilid saab pärast installimist valida jaotise View > Proof display for profile kaudu. Teisi olulisi seadeid, nagu näiteks renderprioriteet, mustade punktide kompenseerimine või paberi värvisimulatsioon, ei saa aga kahjuks vastava ICC-profiili puhul teha. Seetõttu ei soovita me Capture One'i pehme proof-funktsiooni kasutamist meie töövoogude jaoks. Ilma vajalike seadistusteta ei ole võimalik tagada värvitäpsust.

Affinity Photo:

Pärast paigaldamist saab meie ICC-profiilid valida tõendamisprofiiliks jaotise Adjustment > Softproof kaudu. Seejärel ilmub pilt pehmeproovimisse. Kuigi Render Intent ja Black Point Compensation on seadistatavad, puudub funktsioon Simulate Paper Colour.

Photoshop Elements:

Kahjuks ei ole soft proof funktsioon saadaval.