Kalender

Kalender

Saadaval on mitut tüüpi kalendreid, mida kõiki saab isikupärastada. Saate valida kalendri kujunduse, lisada pühad ja tähtsad kuupäevad ning valida pilte, et luua ainulaadne toode.

Toote kohandamine

Nagu ka teiste fototoodete puhul, saate pärast kalendri valimist toote valikuaknast määrata selle materjalivalikud. Saate kohandada kalendri suurust ja pinnamaterjali. Samuti saate valida kalendri tüübi: kuukalendri puhul kuvatakse nädalapäevad kalendriaasta alusel, samas kui igavene kalender ei ole seotud konkreetse aasta või nädalapäevaga ja seda saab kasutada igal ajal.

Kalendri konfiguratsiooniaken

Kalendri ja lauakalendri puhul saate valida ka soovitud kalendri kujunduse. Selle värve ja kirjastiile saate hiljem kohandada. Samuti on võimalus eemaldada kalendritabel, märgistades ruutu ilma kalendritabelita. Kui olete oma kalendri oma maitse järgi kohandanud, klõpsake jätkamiseks nupule Disain.

Kujundusrežiimid

Nagu fotoraamatute puhul, saate ka kalendri lehtedele piltide paigutamisel valida kolme erineva kujundusrežiimi vahel:

Kalendri kujundusrežiimid

Ühe minuti kalender on kiire ja automatiseeritud viis oma kalendri loomiseks. Valides eelnevalt soovitud pildid ning määrates parameetrid ja kujundusjoone, loob veebidisainer teie jaoks kalendri. Kui see on loodud, saate seda soovi korral muuta. Saate muuta paigutust, kujundusjoont ning lisada, muuta või eemaldada pilte, teksti ja objekte.

AutoLayout võimaldab teil kujundada oma kalendrit lehekülgede kaupa. Veebidisainer avab tühjad leheküljed, millel on ainult kalender. Kujundamise alustamiseks peate lisama oma projekti vasakus veerus olevasse veergu pildid. Kui pildid on lisatud, saate valida mitu fotot ja kasutada allosas asuvat nuppu Insert Image, et paigutada need kalendrisse, kasutades soovitatud paigutusviise. Soovi korral saate valida parempoolses veerus erinevaid paigutusi. Kõiki kalendrisse paigutatud objekte saab muuta ja lisada teksti. Pange tähele, et objektide muutmine või teksti lisamine lülitab AutoLayout-funktsiooni välja, nii et saate objekte vabalt paigutada nii, nagu soovite. Võite ka fotosid otse lehekülgedele lohistada. Kui lohistate pildi leheküljele, paigutatakse see sinna ja peaks olema õigesti paigutatud. Lisaks ilmub valik As background, mis võimaldab teil määrata pildi taustaks.

PDF üleslaadimine võimaldab teil laadida üles välise tarkvara abil loodud eelkujundatud kalendri. Lisateavet leiate Professional Zone'ist.

Erinevate kujundusrežiimideüksikasjalikuma selgituse saamiseks lugege vastavat artiklit.

Kalender

Pärast kujundusrežiimi valimist ilmub enne veebidisaineri avanemist kalendri kohandamise aken.

Kalendri kohandamise aken

Vasakul näete kalendri eelvaadet, kus on vaikimisi valitud esimene kuu. Soovi korral saate akna allosas olevas kastis Preview month (Eelvaate kuu ) valida teise kuu. Paremas veerus leiate seadistustööriistad, mis on jagatud kaheks vahekaardiks: Välimus ja Pühad.

Appearance

Vahekaart Appearance annab teile mitmeid võimalusi kalendri välimuse kohandamiseks. Veergu ülaosas on kalendri sisu valikud:

  • Väljal Aasta saate valida kalendriaasta, mis määrab, kuidas iga kuu päevad on korraldatud.
  • Väli Start month (Alguskuul ) võimaldab teil valida 12-kuulise kalendri alguskuu. See annab teile paindlikkuse kalendri loomisel ja kujundamisel. Näiteks kui valite kalendri alguseks mai 2024, on kalendri viimane kuu aprill 2025.
  • Kui aktiveerida ruut nädala numbrid, kuvatakse kalendris aasta nädala number.
  • Väljal Kalendri keel saate valida kalendri keele.
  • Väljal Size (Suurus ) saate muuta kalendri ja kogu selle sisu suurust.

Värava

Vaikimisi kuvatakse värvipalett koos eelnevalt valitud kalendri kujundusega. Võite valida ühe etteantud eelseadetest või kohandada iga värvi ja kirjastiili oma kalendris, valides allpool olevatest lahtritest soovitud valiku.

Kalendri värvide eelseadistus

Teksti värvi jaotise alt leiate kastid, mille abil saate valida konkreetsed tekstivärvid pühade, pühade, oma sündmuste, kuu ja aasta ning vaikimisi (ülejäänud teksti jaoks). Kui klõpsate ühel neist kastidest, avaneb värvimenüü, kus saate valida erinevate värvide hulgast. Lisaks saate valida konkreetse värvi, klõpsates nupule Värvivalik, mis avab akna, kuhu saate sisestada soovitud värvi HEX-väärtuse.
Sektsioonis Fonts saate valida kalendri, pühade ja kuu jaoks erinevaid fonte. Jaotises Kalendri taust saate valida kalendri taustavärvi ja reguleerida selle läbipaistmatust.

Pühad

Klõpsake üleval vahekaardil Pühad, et kuvada selle valikud. Saate valida riigi ja piirkonna etteantud lahtritest. Kui olete valinud, kuvatakse valitud asukoha riigipühad ja need lisatakse automaatselt kalendrisse. Kui soovite mõne neist pühadest eemaldada, klõpsake pühade kõrval asuvat kolme punktiga nuppu ja valige kustutada. Kui te ei soovi, et kalendris kuvatakse pühi või teie enda sündmusi, eemaldage märkeruut Show holidays and own events ( Näita pühi ja enda sündmusi).

Vahekaart Pühad kalendri kohandamise aknas

Lisaks pühadele saate lisada oma sündmusi või tähtsaid kuupäevi, näiteks sünnipäevi. Vajutage nupule Lisa uus, et avada aken, kus saate valida kuupäeva ja sisestada sündmuse nime.

Oma sündmuse lisamise aken

Kui olete kalendri seadistamise lõpetanud, klõpsake nuppu OK.

Kalender veebidisaineris

Kalendrid on üles ehitatud nii, et neile järgneb üks lehekülg iga kuu kohta. Sõltuvalt valitud kujundusrežiimist võivad pildid olla kalendris juba paigutatud ja neid saab igal ajal koos teiste objektidega muuta. Igal leheküljel saab lisada, muuta või kustutada teksti, cliparte, täitekarpe, tausta ja lisapilte.
Ka kalendrit ennast saab siit muuta. Paremas veerus olevale nupule Kalender vajutades avanevad kalendri konfigureerimise tööriistad. Pange tähele, et kalendrinupp on nähtav kuude lehekülgedel ja ei ole nähtav kaanelehel, kuna seal ei ole kalendrit.

Kalendri kohandamise võimalused kujundajas

Siit saate lisada pühi ja konfigureerida kalendri välimust. Tehtud muudatused kehtivad veebidisaineris avatud lehel/kuudel. Näiteks saate igale kuule valida erineva värvi. Muudatuste kohaldamiseks kõigile kuudele klõpsake üleval nupul Kõigile lehtedele.

Perekonna kalender

Perekalender pakub mugavust, et iga pereliikme jaoks on eraldi veerg, mis võimaldab neil lisada oma kuupäevi ja sündmusi. Kalendri paigutus on ainulaadne ja kohandub vastavalt lisatud pereliikmete arvule.

Perekonnakalendri kohandamise aken

Kalendri seadistamise aknas leiate vahekaardi Pereliikmed vahekaartide Välimus ja Pühad kõrval. Pereliikme lisamiseks klõpsake lihtsalt nupule Lisa uus. Avaneb aken, kuhu saate sisestada isiku nime.

Pereliikme lisamise aken

Kui olete nime sisestanud, klõpsake nuppu Add (Lisa ) ja kalendrisse lisatakse veerg isiku nimega. Kui soovite pereliiget muuta või kustutada, klõpsake kolmele punktile, mis ilmuvad tema nime kõrval.

Pereliikmete vahekaart kuvatakse koos lisatud liikmetega

Kui lisate perekonnakalendrisse Pühad, on teil võimalus määrata need konkreetsele pereliikmele. Klõpsake vahekaardil Pühad, et avada aken, kus saate valida kuupäeva, sisestada sündmuse nime ja valida sobiva pereliikme. Pärast üksikasjade täitmist klõpsake nuppu Lisa, et lisada puhkus kalendrisse.

Lisa oma sündmus aknas koos pereliikmega