Küpsiste kasutamise poliitika

Käesolev küpsiste poliitika kirjeldab, kuidas Saal Digital Fotoservice GmbH ("Saal Digital", "meie" või "meid") kasutab küpsiseid ja sarnaseid tehnoloogiaid, et koguda ja salvestada teavet, kui külastate meie veebilehti ("Veebileht") või saate meilt e-kirju. Täiendavat teavet meie privaatsustavade kohta leiate meie privaatsuspoliitikast.

Mis on küpsised?

Meie veebisait kasutab teie kohta teatud teabe kogumiseks ja salvestamiseks seansiküpsiseid ja püsiküpsiseid, samuti piksli- ja/või Java-skripti märgiseid. Küpsis on väike tekstifail, mis saadetakse veebilehelt teie arvutisse või mobiilseadmesse ja salvestatakse teie arvuti kõvakettale veebilehitseja või veebirakenduse kaudu ning kui külastate meie veebilehte. Iga küpsis on teie veebilehitseja jaoks ainulaadne ja seda saab taastada ainult see veebiteenus, mis selle salvestas.

Kuidas ja miks me küpsiseid kasutame?

Küpsised on vajalikud näiteks selleks, et te jääksite veebilehe külastamise ajal sisse logitud. Kui olete külastanud veebiteenust, mis jätab küpsise teie kõvakettale, on võimalik, et järgmisel korral, kui te sellele arvutile sisenete, leiate isiklikud eelistused, mida te ei pea uuesti sisestama. Teisi küpsiseid kasutatakse seansi jooksul seadete salvestamiseks, näiteks ostukorvi olek, kui teete ostu. Küpsised võivad aidata teil tõhusamalt töötada. Kas olete kunagi pannud toote virtuaalsesse ostukorvi e-poes ja pärast mõne päeva möödumist veebilehe külastamisest olete märganud, et toode on ikka veel ostukorvis? See on näide sellest, kuidas küpsised töötavad. Küpsiseid saab aga kasutada ka veebisaitide optimeerimiseks, salvestades teavet kasutamise ja kasutajate käitumise kohta. Seda teavet kogutakse tsentraalselt ja seda saab seejärel hinnata. Saadud teavet kasutatakse meie veebisaidi ergonoomika pidevaks parandamiseks ja klientide paremaks teenindamiseks. Põhimõtteliselt salvestatakse küpsiste poolt salvestatud andmeid meie veebisaitidel anonüümselt, st isikuandmeid ei salvestata. Küpsiseid võib brauseris säilitada erineva aja jooksul, mille määrab meie veebiteenus sõltuvalt rakendusest, kui teie veebilehitsejas luuakse küpsis.

Küpsiste säilitusajad

Teie seansi haldamiseks kasutatavad küpsised, nn seansiküpsised, eksisteerivad ainult nii kaua, kui te kasutate meie veebilehte. Seansiküpsised on vajalikud näiteks selleks, et te jääksite veebilehe külastamise ajal sisse logitud ja need eemaldatakse teie arvutist, kui te sulgete oma brauseri. Teistel küpsistel on pikem säilitusaeg, mis on seotud konkreetse eesmärgiga.

Teenusepakkujate küpsised (kolmandate isikute pakkujad)

Erinevalt meie poolt otse teie arvutisse salvestatud küpsistest on võimalik, et kasutatakse ka kolmandate isikute küpsiseid. Küpsised, mida me salvestame otse teie arvutisse ja mida kasutame ainult meie, on mõeldud teie äratundmiseks, kui külastate veebilehte uuesti. Kolmandate osapoolte küpsiseid salvestab teie arvutisse sõltumatu teenusepakkuja meie nimel ja neid võivad need kolmandad osapooled kasutada teie äratundmiseks, kui külastate meie veebisaiti või teisi kolmandate osapoolte veebisaite. Kuigi me võime anda kolmandatele isikutele juurdepääsu veebisaidile, et nad saaksid kasutajate arvutitesse küpsised paigutada kooskõlas kohaldatavate seadustega, nagu on kirjeldatud käesolevas küpsiste poliitikas, ei ole meil kontrolli nende küpsiste abil kogutud teabe üle ega juurdepääsu sellele teabele. Seda teavet kontrollib täielikult vastav kolmas osapool vastavalt tema privaatsuspoliitikale. Piksli sildid võivad olla kasutusel ka meilt saadud e-kirjades. Lisateavet küpsiste kohta leiate aadressil: www.allaboutcookies.org või www.youronlinechoices.eu.

Kuidas ma saan kontrollida küpsiste kasutamist?

Iga veebilehitseja pakub võimalust kuvada küpsiseid, kustutada mõned või kõik küpsised või blokeerida küpsiste salvestamine täielikult. Küpsiste blokeerimine võib aga kaasa tuua selle, et meie veebiteenused toimivad osaliselt või üldse mitte enam. Seetõttu ei ole see protseduur meie veebiteenuste kasutamiseks soovitatav.