Veaotsing

Veaotsing

Aeg-ajalt võivad tarkvaras tekkida probleemid või ilmuda veateated. Selliste juhtumite jaoks oleme loonud samm-sammult veaotsingu juhendi, mille abil saate proovida probleemi lahendada. See juhend viib teid läbi võimalike raskuste tuvastamise ja sobivate lahenduste leidmise protsessi.

Esimese sammuna soovitame kustutada ajutised failid. Paljudel juhtudel lahendab see probleemi. Kui probleem siiski püsib, soovitame kontrollida ja kaaluda järgmisi võimalusi.

Ajutiste andmete kustutamine

 1. Avage menüü Settings (Seaded ), kuhu pääseb tavaliselt hammasratta ikooni kaudu.
 2. Otsige valik Kustuta ajutised andmed ja valige see.
 3. Märkige kõik kolm valikut: Kustuta ajutised andmed, Kustuta allalaaditud kujundused ja Kustuta pisipildid.
 4. Kinnitage kustutamine, valides Kustuta nüüd.
 5. Ilmub dialoogiboks, mis näitab, et tarkvara tuleb sulgeda. Palun sulgege tarkvara.
 6. Protsessi lõpuleviimiseks käivitage tarkvara uuesti.
  Kui veateade ilmub uuesti, kaaluge järgmisi tõrkeotsingu samme:

Pilte ei saa kuvada/laadida

Kui teil tekib probleem, et pilte ei kuvata ega laeta, kaaluge järgmisi tõrkeotsingu samme:

 1. Kontrollige kõigepealt, kas pildid on salvestatud toetatud failivormingus ja värviruumis.
 2. Et vältida võimalikke õiguste probleeme, võite proovida ka pilte prooviks salvestada töölauale.
 3. Veenduge, et kaustad või failinumbrid ei sisalda emotikone. Kui on, siis lahendab probleemi nende eemaldamine.

MacOS-i kasutajate puhul järgige neid täiendavaid samme:

 1. Lubage kujundustarkvarale täielik juurdepääs teie kõvakettale. Seda saate teha, kui lähete oma süsteemi eelistuste jaotises Security > Privacy > Full Disk Access (Turvalisus > Privaatsus > Täielik kettale juurdepääs).
 2. Määrake selles jaotises projekteerimistarkvara rakenduseks, millel peaks olema täielik juurdepääs kettale. Lisades selle siia, peaks tarkvara saama juurdepääsu teie pildiallikatele.
 3. Veenduge, et olete oma operatsioonisüsteemi seadetes andnud Saal Design Programile juurdepääsu Apple Photos. Seda saate teha, kui lähete süsteemiseadistuste > Privaatsus ja turvalisus > Fotod. Lubage loetelus juurdepääs oma Prints for the Saal Digital rakendusele.

Seejärel peaks teil olema võimalik neile ligi pääseda.

Probleemid juurdepääsuga piltidele NAS-is või pilves

Teie probleem seisneb selles, et te ei pääse NAS-is (Network Attached Storage) või pilveteenuses salvestatud piltidele ligi ega saa neid vaadata. Selle probleemi lahendamiseks järgige järgmisi samme:

Määrake kettatäht: Kujutage oma NAS-i või pilveteenust kui digitaalset salvestusruumi. Failidele juurdepääsuks vajab teie arvuti konkreetset viisi, kuidas seda ruumi tuvastada ja sinna jõuda, näiteks konkreetse ruumi kirja. Sellisel juhul peate määrama oma NAS-ile või pilvesalvestusele kettatähe, mis on justkui sellele salvestusruumile unikaalse nime andmine. See aitab arvutil leida soovitud pilte ja neile ligi pääseda.

Probleemid USB-kettal olevatele piltidele juurdepääsuga

Kui teil on probleeme piltidele otse USB-mäluseadmelt juurdepääsuga, on üks lahendus kopeerida pildid arvuti sisemälu kausta. Nüüd peaks teil olema võimalik oma piltidele ligi pääseda.

Paks ja kursiiv ei ole kõigis kirjatüüpides saadaval.

Mõned kirjatüübid ei toeta rasvatud või kursiivis kirjamärke. See tuleneb kirjastiilist endast ja ei ole tarkvara viga. Selleks, et saada paksult või kaldkirjas teksti, peaksite valima fonte, mis neid stiile pakuvad.

Faili ei saanud salvestada

Kui projekti eksportimisel või projektist PDF-faili loomisel saate teate The file could not be saved, veenduge, et tarkvaral on täisõigused kausta, kuhu soovite faile salvestada, või valige teine kaust.

MacOS-i kasutajate puhul järgige neid täiendavaid samme:

 1. Lubage projekteerimistarkvarale täielik juurdepääs teie kõvakettale. Seda saate teha, minnes oma süsteemi eelistuste jaotises Security > Privacy > Full Disk Access (Turvalisus > Privaatsus > Täielik kettale juurdepääs).
 2. Lisage selles jaotises kujundustarkvara rakenduseks, millel peaks olema täielik kettale juurdepääs. Lisades selle siia, peaks tarkvara saama faile salvestada.

Veateade alati samal lehel projektis

Kui probleem ilmneb konkreetsetel lehekülgedel, saate selle lahendada järgmiste sammude abil:

 1. Valige mõjutatud leheküljed ja kustutage kogu nende sisu projektist. Selleks navigeerige paremale paanile ja klõpsake valikut Page . Seejärel valige kõigi elementide esiletõstmiseks Select All (valige kõik ).
 2. Valitud elementide eemaldamiseks vajutage klaviatuuril kustutusklahvi. Veenduge, et jaotises Layers ei jääks ühtegi elementi.
 3. Seejärel nimetage projektiga seotud pildifailid ümber. Seejärel kopeerige ja kleepige sisu, sealhulgas ümbernimetatud pildifailid, tekstiväljad ja muud elemendid, tagasi lehekülgedele.
 4. Lõpuks salvestage projekt uue nime all, et tagada muudatuste rakendamine.

Projekt kuvatakse kehtetuna

Projekti kuvamine kehtetuna võib olla tingitud ajutisest probleemist teie kohalikus arvutisüsteemis projekti andmete salvestamisel. Palun tehke mõjutatud projektile paremklõps. Te peaksite saama avada oma projekti 5 viimast varukoopiat jaotises Backup (Varundamine).

Projekti vaade on tühi

Kas olete salvestanud projektid tarkvaras, kuid nüüd on teie projektinimekiri tühi? See on tingitud sellest, et lokaalselt salvestatud projekte ei leia enam üles. Toimige järgmiselt:

 1. Kontrollige projektikausta: Minge tarkvara seadistustesse ja leidke projektikausta tee. See tee näitab, kuhu teie projektid on salvestatud.
 2. Kontrollige, kas tee on õige: Veenduge, et projektikausta tee on õige ja tarkvarale teada.
 3. Andke juurdepääs: Kui olete projektikausta näiteks välisele kettale ümber paigutanud, veenduge, et see ketas on teie süsteemiga ühendatud. Tarkvara vajab projektide vaatamiseks juurdepääsu. Salvestage õige tee eelistustes.

Neid samme järgides peaksite oma projektid projekti vaates taas näha saama.

Projektide puudumine pärast arvuti vahetamist

Kui olete vana arvuti uue vastu välja vahetanud, peate kõik varem loodud projektid, mis ei ole võrgus salvestatud, vana ja uue süsteemi vahel üle kandma:

Eksportige projekt lokaalselt:

 1. Avage tarkvara ja laadige soovitud projekt
 2. Klõpsake ülemises menüüribal nuppu Share või Export Project (Projekti eksport )
 3. Salvestage projekt SSWPRM-failina välisele mäluseadmele

Impordige projekt uude arvutisse:

 1. Veenduge, et tarkvara on uude arvutisse installeeritud
 2. Minge tarkvaras Projects (Projektid )
 3. Klõpsake nuppu Import Project ja valige eelnevalt eksporditud SSWPRM-faili.

Oluline märkus: Kui teil puudub juurdepääs vanale arvutile ja projektid ei ole võrgus salvestatud, ei saa me neid kahjuks taastada.

Tellimust ei saa üles laadida

Kui teil on raskusi tellimuse üleslaadimisega, kaaluge probleemi lahendamiseks järgmisi samme:

 1. Alustage oma arvuti seadete kontrollimisest, et teha kindlaks, kas tulemüür või viirusetõrjeprogramm blokeerib tarkvara.
 2. Kui leiate, et tarkvara on blokeeritud, peate selle nendes programmides blokeeringu tühistama.
 3. Tarkvara blokeeringu tühistamisega peaksite saama tellimuse üles laadida ilma edasiste probleemideta.
 4. Palun taaskäivitage oma süsteem täielikult, kui see ei toimi. Kui olete proovinud eelnevaid samme ja ei saa endiselt oma tellimust üles laadida, võib olla kasulik teha süsteemi täielik taaskäivitamine. Arvuti taaskäivitamine võib sageli lahendada ajutisi tõrkeid või konflikte, mis võivad takistada üleslaadimisprotsessi nõuetekohast toimimist.

Kui järgite neid samme, peaksite suutma lahendada probleemi, et tellimuse üleslaadimine ei õnnestu.

Makseaken ei ilmu

Kui proovite tellimuse eest tasuda, peaks veebilehitsejas avanema aken, kus saate makse lõpule viia. Mõnedel inimestel on aga probleem, kus see makseaken ei ilmu. Ilmub järgmine veateade: Makseaken avaneb teie vaikimisi brauseris. Palun lõpetage makse seal.

Kontrollige, kas olete oma arvuti seadetes seadistanud vaikimisi veebilehitseja. Vaikimisi brauser on see, mis avaneb automaatselt, kui klõpsate lingile või avate veebilehe. Kui teil ei ole seda määratud, peate valima oma lemmik veebibrauseri ja seadma selle vaikimisi kasutatavaks.

Kui olete oma vaikimisi brauseri seadistanud, sulgege ja avage tarkvara uuesti ning proovige uuesti tellimusprotsessi lõpule viia.

Pärast neid samme peaks nüüd ilmuma makseaken ja te saate jätkata maksmist. Ärge muretsege, ostetavad esemed on endiselt teie ostukorvis, nii et te ei kaota neid selle protsessi käigus.

Tarkvara lakkab reageerimast või ripub

Kui teil tekib olukord, kus tarkvara ei reageeri enam või tundub olevat külmunud, on soovitatav lahendus süsteemi/arvuti taaskäivitamine. See tegevus on väga tõhus probleemi lahendamiseks peaaegu kõigil juhtudel.

Tarkvara on väga aeglane või kulub piltidele juurdepääsuks palju aega

Võib olla põhjustatud viirusetõrje- või pahavaravastasest tarkvarast, mis võib katkestada failidele juurdepääsu ja põhjustada selliseid probleeme. Võite proovida keelata konkreetse tarkvara, mida kasutate, et näha, kas see parandab probleemi.

Siiski soovitame tungivalt mitte kasutada süsteemi, kuhu ei ole paigaldatud korralikku viirusetõrjetarkvara.

Tarkvara ei ole võimalik paigaldada ega käivitada

Kui teil on probleeme töölaua tarkvara installimise või käivitamisega, siis võtke probleemi lahendamiseks järgmised meetmed:

 1. Kontrollige tarkvara ühilduvust teie operatsioonisüsteemiga. Veenduge, et teie operatsioonisüsteem vastab tarkvara poolt määratud miinimumnõuetele.
 2. Kontrollige, kas teie tulemüür või viirusetõrjeprogramm blokeerib tarkvara.
 3. Kui tarkvara on blokeeritud, võib see olla tingitud teie tulemüürist või viirusetõrje-/viirusetõrjeprogrammist. Sellisel juhul vabastage tarkvara nende programmide kaudu blokeeringust.

Nende toimingute abil peaksite suutma lahendada probleemi, et tarkvara ei ole võimalik edukalt paigaldada ega käivitada.

Tarkvara käivitub võrguühenduseta režiimis

Kui leiate, et tarkvara käivitub ainult võrguühenduseta režiimis, siis näitab see, et tarkvara ei pääse Internetti. Offline-režiimis töötades on funktsioonid väga piiratud, kuna tarkvara vajab korrektseks tööks internetiühendust. Selle probleemi lahendamiseks järgige alljärgnevaid samme.

 1. Kontrollige oma arvuti seadeid, et näha, kas tulemüür või viirusetõrjeprogramm blokeerib tarkvara juurdepääsu Internetile.
 2. Kui leiate, et see blokeerib tarkvara juurdepääsu Internetile, kontrollige oma arvuti seadeid. Kui leiate, et need programmid blokeerivad tarkvara, peate need blokeeringud tühistama.
 3. Kui te vabastate tarkvara blokeeringu oma tulemüüris või viirusetõrjeprogrammis, peaks teil olema võimalik uuesti internetti pääseda.
 4. Kui olete tarkvara blokeeringu tühistanud, peaks see toimima korralikult.

Kas teil on ikka veel probleeme?

Installige tarkvara teise arvutisse, eksportige oma projekt ja importige see sellesse süsteemi. Kontrollige, kas kõik tekkinud probleemid on seejärel lahendatud. Kui teil on endiselt probleeme, oleme siin, et teid aidata. Palun võtke ühendust meie klienditeenindusmeeskonnaga ja esitage järgmised andmed:

 1. Kirjeldage, milliseid samme võtsite enne veateate ilmumist. See aitab meil mõista probleemi konteksti.
 2. Saatke meile ekraanipilt tekkinud probleemist.
 3. Teatage meile oma operatsioonisüsteemi nimi ja versioon. See teave aitab meil kitsendada võimalikke ühilduvusprobleeme.
 4. Esitage meile vealogi. Vealogile pääsemiseks klõpsake tarkvara paremas ülemises nurgas asuvat nuppu Settings (hammasratta ikoon). Avanevas aknas klõpsake nupule Open folder with log file (Ava kaust koos logifailiga ). Palun saatke meile kõik viimase 7 päeva logifailid.

Kui edastate selle teabe meie klienditoe meeskonnale, kasutades selleks ettenähtud vormi, saame probleemi paremini uurida ja pakkuda teile vajalikku abi. Teie panus aitab meil mõista ja lahendada teie probleemi. Täname teid, et võtsite aega, et esitada meile nõutud teave.