Rakenda raame ja maske

Rakenda raame ja maske

Raame ja maske saab lisada piltidele ja täitekastidele. Raamid võimaldavad muuta pildikasti kuju ja kaunistada seda, mis on väga kasulik elementide esiletõstmiseks taustal. Maskid võimaldavad sul hägustada pildikasti serva, mida saab kasutada näiteks üleminekute loomiseks.

Raamid

Raami lisamiseks pildile või täitekastile valige see ja klõpsake parempoolses menüüs nuppu Frame (Raam ). Paremasse veergu ilmub mitu raami valikut. Klõpsake ühel neist, et seda valitud elemendile rakendada. Sõltuvalt valitud raamist ilmuvad raamimenüü ülaosas erinevad kohandamisvõimalused. Sealt leiate vahendid raami läbipaistmatuse, värvi, joone paksuse, raadiuse või joonduse muutmiseks.

Image with a frame applied and frame tools displayed

Maskid

Raamide menüüst kerige allapoole, et leida maski valikud. Klõpsake ühel neist, et rakendada seda pildile või täitekastile. Nagu ka raamide puhul, on sõltuvalt valitud maskist võimalik kontrollida Feathering'i, suurendades või vähendades seda vastavalt vajadusele.

Image with a mask applied and mask tools displayed

Raami või maski rakendamine mitmele elemendile

Kui olete raami või maski pildile või täitekastile seadistanud, on võimalik seda korraga mitmele elemendile rakendada, kasutades selleks seatud parameetreid. Valige pilt või täitekast, millel on raam või mask, mida soovite kohaldada ülejäänud elementidele. Raami menüü ülaosas näete nuppu To all (kõigile ). Sellele klõpsates saate valida, kas rakendada raami ja maski kõigile objektidele praegusel lehel või kõigile objektidele projektis. Kui klõpsate ühel neist valikutest, kohaldatakse raam või mask kõigile valitud valiku kujutistele ja täitekastidele.

To all button shown from right column

See funktsioon on saadaval ka siis, kui teete paremklõpsu rakendatavat raami või maski sisaldaval pildil või täitekastil. Avaneb mitme nupuga menüü, tuleb valida Assign property to all objects on this page or in this project ja klõpsata Frame.

Image context menu

Kui klõpsate selles paremkliki menüüs või parempoolse veeru menüüs Frame (Raam ) nupule Remove frame (Eemalda raam ), eemaldatakse valitud pildilt või täitekastilt rakendatud raam või mask.

 

Teie keeleseadistus ei vasta selle veebisaidi keelele. Palun valige:

Teie keeleseadistus ei vasta selle veebisaidi keelele. Palun valige: