Plaanid

Plaanid

Kujundid on eelnevalt kujundatud mallid, mis pakuvad mugavat viisi piltide ja teksti hõlpsaks paigutamiseks teie fototootes. Need mallid on loodud kujundamise lihtsustamiseks. Paigutusmalle saab kohandada ja isikupärastada vastavalt individuaalsetele eelistustele. Sõltuvalt valitud kujundusteemast võivad kujundusmallid sisaldada taustu ja kliparte. Et pääseda menüüsse Layouts, mis pakub mitmesuguseid seadistusvahendeid, navigeerige lihtsalt paremale menüüle.

Menüü Layouts parempoolses veerus

Kujundusjooned

Menüü Layout pakub kujundusjooniste valikut sõltuvalt juba leheküljele paigutatud piltide arvust. Kui klõpsate Design Line 'ile, avaneb menüü, kus on mitmesuguseid kujundusettepanekuid, mille hulgast saate valida. Ettepanekute filtreerimiseks kategooriate kaupa avage menüü vasakus ülanurgas. Kui olete valinud kujundusjoone, kuvatakse teile erinevaid ettepanekuid, milles kasutatakse erinevaid kujunduselemente. Teil on võimalik igal ajal teemat paindlikult muuta.

Kujundusliinide valikud

Kujunduste kasutamine

Paremal menüüs allapoole kerides näete rohkem kujundusi, millel on rohkem pilte. Samuti saate kujundusi filtreerida piltide arvu järgi, avades menüü Pildid lehekülje kohta. Kui sellest menüüst on valitud kujundus, paigutatakse see fototootesse tühjade pildikastidega. Pildi lisamiseks on vaja lohistada pilte vasakpoolsest menüüst või klõpsata pildikastil ja vajutada nuppu Select Photo.

Kasutatav kujundus koos valitud pildikastiga

Leheküljele juba paigutatud fotod kohanduvad automaatselt paigutusele.

Pange tähele, et vaikimisi on esimesed paremas veerus kuvatavad paigutusvalikud juba fototootesse paigutatud fotode arvuga paigutused, kui valik " Pilt lehekülje kohta " on muutuv. See tähendab, et näites, kus fototootes on kolm pilti, ilmuvad paremas menüüs esimesena kujundused, millel on kolm pilti. Kujundusi on võimalik filtreerida piltide arvu järgi, avades lahtri Image per page (Pilt lehekülje kohta ) ja valides piltide arvu.

Pärast paigutamist saab kujundusi horisontaalselt peegeldada, klõpsates kujunduste menüü ülaosas oleval nupul Mirror layout (kujundus peegeldada ).

Kasutatud paigutus ja muud valikud on näidatud paremas veerus

Tekstiga kujundused

Teksti paigutusvalikute nägemiseks peate kõigepealt lisama fototootele teksti. Fototootele tekstikasti lisamiseks klõpsake nuppu Add Text (Lisa tekst ). Kui tekst on lisatud, tõmmake paremas veerus olev menüü Layout (paigutus ) alla. Kuvatud paigutusvalikud sisaldavad tekstikasti.

Kujundused koos tekstivalikutega parempoolses veerus

Kui lisate teise teksti, klõpsates uuesti nupule Lisa tekst, sisaldavad kuvatavad paigutusvalikud kahte erinevat tekstikasti.

Kahe tekstikastiga kujundused

Klõpsates ühel valikul, sisaldab fototootele lisatud kujundus tühjad tekstikastid. Nendesse saab kirjutada, tehes tekstikastil topeltklõpsu või valides kasti ja avades tekstiredaktori. Selles menüüs on võimalik muuta ka teksti stiili. Teksti saab kohandada ka tekstikasti valides ja avades paremal asuva tekstikasti menüü. Lisateavet leiate artiklist Tekst.

Kohandatud tekst kujunduses

Eelistatud kujundused

Iga kujunduse all on südame ikoon. Vajutage sellele, et salvestada kujundus lemmikuks. Kui filtreerite kujundusi piltide arvu järgi, ilmuvad lemmikkujundused veeru ülaosas, kui lahtris Pildid lehekülje kohta valitud piltide arv vastab lemmikkujunduste piltide arvule. Näiteks valides lahtrisse Pildid lehekülje kohta kaks, kuvatakse esimesena kujundused, mille puhul on märgitud süda ja mis sisaldavad kahte pildikasti.

Südame ikooniga valitud lemmikkujundused

Kui väljal Image per page (Pilt lehekülje kohta ) on Variable (muutuv), ilmuvad lemmikpaigaldised paigutusmenüü ülaosas, kui fototootesse juba lisatud piltide arv vastab lemmikpaigaldistes olevate piltide arvule. Näiteks kui klõpsate kahe pildikastiga kujunduse südamele, ilmub see mall esimesena kujundusmenüüsse, kui fototootele on lisatud kaks pilti.

Klõpsake uuesti südame ikoonile, et paigutus lemmikute hulgast eemaldada.

Kasutatud lemmiku kujundus

Kujunduste muutmine

Valides paigutuse paremast menüüst, paigutatakse valitud paigutuse objektid fototootesse. Kui need objektid on fototootesse paigutatud, saab neid liigutada ja konfigureerida vastavalt soovile. Näiteks saate kustutada kujunduse valimisel paigutatud clipart'i, et valida clipart'i menüüst teine clipart. Samuti saate lisada pildile raami või isegi lisada rohkem objekte, näiteks täitekasti, mis toimib ühe lehe taustana.

Looge ja salvestage oma kujundus

Lisaks etteantud kujundustele saate luua ja salvestada oma kujundusi. See võimaldab teil näiteks salvestada kujunduses tehtud muudatusi, luues oma versioonid. Kui kõik fototootes olevad objektid on paigutatud vastavalt vajadusele, avage menüü Layout ja klõpsake nupul Save Layout. See avab menüü, kus on uue salvestatava kujunduse ekspordisätted ja fototootele paigutatud objektide eelvaade, mis moodustavad uue malli.

Paigutuse ekspordisätete aken

Väljal Category (Kategooria ) on võimalik valida juba loodud erinevaid kategooriaid, kuhu malli salvestada. Uue kategooria saab luua, klõpsates ikoonil +. Avaneb menüü, kuhu saab sisestada uue kategooria nime. Väljal Topic (Teema ) saate valida ühe loodud kujundusriba, et salvestada uus kujundus sinna. Sarnaselt kategooriaga on võimalik luua uus kujundusjoon, klõpsates ikoonil +. Samuti on olemas mitu malli omadust, mida saate lubada või keelata, märgistades vastava ruudu, nagu näiteks sektsiooni algus, raami ja maskide lisamine, täitekastid, cliparts, tekstikastid, tekstisisu ja tausta asendamise võimalus. Kui olete kõik valikud seadistanud, vajutage nuppu Save (Salvesta).

Kasutatud salvestatud kujundus

Uus salvestatud kujundus kuvatakse valitud kujundusriba veerus Layouts (kujundused ). Kui olete loonud uue kategooria või teema, kuvatakse see kujundusjoone menüüs.

Salvestatud teema on saadaval kujundusjoone menüüs

Salvestatud kujunduse muutmiseks klõpsake selle all oleval mutrivõtme ikoonil kujunduste menüüs. Selle saab kustutada, klõpsates prügikasti ikoonil. Klõpsates kujunduste veeru ülaosas olevale nupule Design Manager, saate hallata loodud kujundusi ja ridu. Sellest aknast on võimalik neid kustutada, importida ja eksportida.

Disainihalduri aken

Need uued kujundused salvestatakse tarkvarasse ja neid saab kasutada iga kord, kui loote samade omadustega artikli. Näiteks kui salvestatud kujundus vastab 28x28 fotoraamatule, on salvestatud kujundus saadaval iga kord, kui loote sellise suurusega fotoraamatu.

 

Teie keeleseadistus ei vasta selle veebisaidi keelele. Palun valige:

Teie keeleseadistus ei vasta selle veebisaidi keelele. Palun valige: