Piltide lisamine ja redigeerimine

Piltide lisamine ja redigeerimine

Piltide valimine

Kujundaja vasakus veerus peate valima kausta, kus pildid on salvestatud, et neid fototootesse lisada. Saate navigeerida kaustade vahel või sisestada tee, kuhu pildid on salvestatud.

Kujundaja koos kõigi veergude kuvamisega

Valides kausta, milles fotod asuvad, kuvatakse fotod sama veeru allosas. Fotosid saab sorteerida nime, tüübi, kuupäeva, kasutamise või hinnangu järgi. Fotode pisipilte saab kuvada eri suuruses. Seda saab muuta, klõpsates nupule View ja valides soovitud suuruse. Samuti saab sisse- ja väljalülitada valiku Display file name (Faili nime kuvamine ).

Väikenäidete vaatamise võimalused

Fototootes juba sisalduvad fotod saab varjata, aktiveerides valiku Hide used images (Peida kasutatud pildid ). See muudab projekti lisatud fotod selles menüüs nähtamatuks, vältides sama foto korduvat lisamist projekti. Kui see valik on välja lülitatud, on projekti lisatud fotod märgistatud märkega. Kui neid on kasutatud rohkem kui üks kord, kuvatakse need vastava numbriga.
Pange tähele, et materjali olemuse tõttu ei ole võimalik pilte paigutada kõikidele fotoraamatu kaanetele. Piltide paigutamine on võimalik ainult läikiva ja mati kaanega, valge kunstnahaga ning akrüül- või harjatud metalltrükiga Professional Line fotoraamatule.

Piltide paigutamine ja kärpimine

Kui valite pildi, ilmub ülesse menüü, mille ülaosas on rida tööriistu, mis võimaldavad pilti pildiraamis ümber paigutada. Selles menüüs kuvatakse ka pildi nimi, resolutsioon ja kvaliteet. Pildi kvaliteet sõltub pildi suurusest fototootes seoses selle lahutusvõimega ja muutub sõltuvalt sellest, millises suuruses pilti fototootes kasutatakse. Parima tulemuse saavutamiseks soovitame pildikvaliteeti väga hea.

Valitud pildi ümber ilmub sinine raam. See on pildi piiritlev kast. Sellel raamil klõpsates, hiirenuppu all hoides ja kursorit külgsuunas liigutades saate kasti suurust suurendada või vähendada.

Valitud pilt koos info ja tööriistade kuvamisega

Kasti suuruse vähendamiseks valige pilt ja klõpsake pildi ülemises menüüs ilmuval nupul Crop (Kärpimine ). Kui see funktsioon on aktiivne, ilmub pildi nurkadesse valge raam. Pildi kärpimiseks klõpsake ja lohistage seda raami.

Pildil valitud kärpimisvahend

Pildi suurendamiseks või vähendamiseks pildikastis valige pilt ja klõpsake plussmärgiga suurendusklaasi või miinusmärgiga suurendusklaasi nupule. See suurendab või vähendab pilti, ilma et see mõjutaks pildikasti suurust.

Pildi liigutamiseks pildikastis klõpsake pildi valimisel ülemises menüüs ilmuvale ristinupule. Kui see on aktiveeritud, ilmub pildi kohale sama ristisümbol. See näitab, et saate pilti raami sees liigutada, et seda ümber paigutada. Selleks hoidke hiirt pildimotiivi kohal ja lohistage seda soovitud suunas. Selle funktsiooni saab aktiveerida ka pildil topeltklõpsates.

Pildil valitud Reframe tööriist

Pildi ümberpööramiseks klõpsake vastavalt vajadusele nuppu Mirror horisontaalselt või Mirror vertikaalselt. Klõpsates nuppu Rotate image detail, mis ilmub ülemises menüüs, kui pilt on valitud, pööratakse pilti 90 kraadi pildikasti sees. See menüü sisaldab ka valikut Image enhancement (Pildi suurendamine ). Kui see valik on aktiveeritud, kohandab tarkvara pilti automaatselt. Soovitame selle valiku välja lülitada, kui teie fotosid on eelnevalt töödeldud.
Pildi täiustamise saate aktiveerida, klõpsates võlukeppide ikoonile. Kui see ikoon on halli taustaga, on pildi parandamine aktiivne. Lisateavet leiate artiklist Image Enhancement (Pildi täiustamine ).

Piltide vahetamine

Kui kaks või enam fotot on juba fototootele paigutatud, saate nende asukohti vahetada. Valige fotod, mida soovite vahetada, ja ekraanile ilmub nupp Swap selected images (Vahetage valitud pildid ). Selle nupu vajutamine vahetab valitud fotode asukohad koheselt. Kui olete vahetamiseks valinud rohkem kui kaks fotot, peate võib-olla mitu korda nupule klõpsama, kuni iga foto on soovitud asendis.

Valitud piltide vahetamine

Võite klõpsata ka hiire keskmise nupuga või hoida hiirt või puuteplaati foto kohal. Kursorina ilmub foto väike pisipilt ja fototootesse juba lisatud fotode kohale ilmub nupp Switch Image (Pilt vahetada ). Piltide vahetamiseks klõpsake lihtsalt teisel fotol, millel on samuti nupp Switch Image (Pilt vahetada), ja pildid vahetavad kohad.

Pildi vahetamine

Eemaldage pilt pildikastist

On võimalik eemaldada ainult pildi sisu, ilma pildikasti eemaldamata. Selleks tuleb pildil topeltklõpsata ja kasutada pildi eemaldamiseks klaviatuuril DEL-klahvi. Pilt kustutatakse, kuid pildikast jääb alles.