Pildi täiustamine

Pildi täiustamine

Automaatne pildiparandamine teeb pildiandmetes mitmesuguseid kohandusi, mille eesmärk on parandada pildi välimust. Kõige olulisemad pildiparandamise sammud on valgustuse korrigeerimine ja värvimuutuse korrigeerimine, mis muudavad kogu pildi heledust ja värvi. Näiteks valgustuse korrigeerimist kasutatakse alavalgustatud piltide heledamaks muutmiseks, et tuua esile rohkem detaile. Värvitooni korrigeerimist kasutatakse näiteks siis, kui pilt on tehtud kunstliku valguse käes ja sellel on tugev kollane varjund. Hästi eksponeeritud ja hea valge tasakaaluga pildid vajavad vähem korrektsiooni.

Nendele globaalsetele parandustele järgnevad lokaalsed pildi korrigeerimised. Näiteks helendatakse pildi tumedaid piirkondi ja varje, et alavalgustatud näod oleksid vastvalguses paremini nähtavad. Samuti tumendatakse veidi pildi väga heledaid piirkondi, näiteks valgeid pilvi, et parandada detailide kvaliteeti. Samuti tehakse väiksemas ulatuses kohalikke kohandusi erinevatele värvialadele, näiteks selleks, et muuta erinevate nägude nahatoonid meeldivamaks. Lõpuks saab ka pildi teravust veidi reguleerida sõltuvalt pildi piirkonnast.

Sõltuvalt pildiklassist saab rakendada muid pildiparandusi, näiteks automaatset punasilmsuse vähendamist või müra vähendamist kõrge tundlikkusega piltide puhul.

Kuigi paljud parandused on isikliku maitse küsimus, parandab näiteks ekspositsiooni, värvimuutuste ja varjude korrigeerimine enamasti märkimisväärselt paljusid pilte, mis algses olekus oleksid mitterahuldavad.

Kas pildiparandamise lubamine või keelamine?

Kui olete pilte ise fototöötlusprogrammiga toimetanud, soovitame pildiparandamise välja lülitada. Kui te ei ole pilditöötlust teinud ja pildid on otse mobiiltelefonist või kaamerast, soovitame alati pilditöötluse sisse lülitada.

Isetehtud PNG-d ja läbipaistvad PNG-d.

Kui kasutate ise loodud ja tarkvarasse sisestatud PNG-kujutisi, mis on läbipaistvad, soovitame alati pilditugevduse välja lülitada, sest vastasel juhul võib PNG-failis tekkida soovimatuid muudatusi.