Tekst

Tekst

Kogu fototootele lisatud teksti, olenemata sellest, kas see on lisatud disaineri ülemises menüüs nupule Lisa tekst või on juba valitud kujunduses, saab kohandada. Teksti välimuse seadistamiseks klõpsake valitud teksti ülaosas oleval tekstiredaktori nupul.

Tekstiredaktori nupp

Tekstiredaktoris kuvatakse ülalpool olemasolevad tööriistad ja allpool teksti sisu. Siin saate teksti vastavalt vajadusele redigeerida ja muuta.
Font: Fondi kast võimaldab teil valida oma fototootele mitmesuguste kättesaadavate kirjastiilide vahel. Vajutage soovitud kirjatüübile, et seda valida.
Kirjasuurus: Kastis Font size (Kirjasuurus ) on esitatud tekstisuuruste loetelu. Klõpsake suurusel, et seda tekstile rakendada. Teise võimalusena võite soovitud suuruse otse kasti Font size (Kirjasuurus ) sisestada ja vajutada Enter. Selle välja kõrval on nupud, mis võimaldavad kirjasuurust punktide kaupa suurendada või vähendada. Pange tähele, et mõne kirjastiili suurus võib olla piiratud sõltuvalt valitud pinnast.
Line height (Joonte kõrgus): Tekstikasti reavahe on vaikimisi seatud automaatseks, sõltuvalt teksti suurusest. Ridade vahekauguse kohandamiseks avage väli Line height (Ridade kõrgus ) ja valige konkreetne väärtus. Teise võimalusena võite soovitud vahekauguse sisestada otse samasse väljale ja vajutada Enter.

Tekstiredaktor

Märkide stiilid: Teksti täiustamiseks on saadaval sellised stiilivalikud nagu paks, kursiiv ja allakriipsutus. Pange tähele, et mõned kirjatüübid ei toeta rasvatud või kaldkirjas tähemärke. See tuleneb kirjatüübist endast ja ei ole tarkvara viga. Paksude või kursiivsete tähtede saamiseks peaksite valima fonte, mis neid stiile pakuvad.
Joondamine: Teksti saab joondada horisontaalselt (vasakule, keskele, paremale või joondatud) ja vertikaalselt (ülevalt, keskelt või alt) tekstikastis.

Tekst, mille stiilid on aktiveeritud

Teksti värvus: Teksti värvi muutmiseks klõpsake lahtril Teksti värvus. See toob esile värvimenüü, kus on mitu võimalust. Laiema värvivaliku saamiseks klõpsake nupule Värvivalik, mis avab akna laiendatud värvipaletiga ja kasti konkreetse HEX-väärtuse sisestamiseks. Pange tähele, et tekstivärvi valik mõjutab ainult teksti ennast, mitte tausta või esiletõstmise värvi.
Taustavärv : See kast võimaldab teil täita kogu tekstikasti konkreetse värviga.
Highlight color (esiletõstevärv ) : See kast kohaldab teksti taga olevat taustavärvi. Kui mõlemad on valitud, katab esiletõstevärv taustavärvi.

Värviline tekst koos esiletõstmise ja taustavärviga

Automaatne kirjasuurus: Selle funktsiooni leiate tekstiredaktori akna alt. Kui see on aktiveeritud, kohandub teksti suurus automaatselt, kui tekstikasti suurust muudetakse algsest tekstisuurusest väiksemaks, et tagada nähtavus kastis. Kui olete teksti seadistanud, klõpsake OK, et muudatused fototootele rakendada.

Fotokirjale paigutatud värviline tekst

Teksti konfiguratsiooni saate muuta nii mitu korda, kui soovite, klõpsates uuesti nupule Tekstiredaktor.

Tekst fotoraamatu selgrool

Kui loote fotoraamatu, saate lisada teksti raamatu selgroogu. Kirjutage ja kohandage oma tekst kaanele, seejärel valige see ja klõpsake paremal asuvat nuppu Positsioon. Jaotise Align all leiate nupu On Book spine. Sellele klõpsates paigutatakse teie tekst automaatselt kaane selgroogu. Palun pidage seda meeles, et tagada korrektne kuvamine:

  • Kasutage nuppu On book spine, et vältida käsitsi positsioneerimist.
  • Ärge kunagi paigutage tekstikasti väljapoole raamatu selgroo sisemisi murdejooni. Pange aga tähele, et selgroo voldijooned eelvaates on orienteerumise abivahendid, mitte täpsed viited.
  • Tekstiredaktoris tsentreerige tekst nii, et see oleks selgroo keskel.

Tekst fotoraamatu selgrool