Piltide lisamine ja redigeerimine

Piltide lisamine ja redigeerimine

Veebidisainer võimaldab teil valida pilte erinevatest allikatest ja integreerida need oma fototootesse.

Piltide valimine

Vasakpoolses veerus leiate menüü Pildid, millel on kaks vahekaarti. Projekti vahekaardil kuvatakse teie fototootesse lisamiseks valitud pildid. Fotode lisamiseks klõpsake siin nupule Lisa pilte ja valige, kas valida fotod oma seadmest, kasutada veebiallikaid või laadida üles nutitelefonist.
Kui valite võimaluse Upload from a smartphone (Laadi üles nutitelefonist ), peate skaneerima telefoniga ettenähtud QR-koodi ja järgima juhiseid, et lisada pilte telefonist oma projekti. Need pildid ilmuvad vasakusse veergu, kus saate neid valida ja lisada oma fototootele. Saate jagada QR-koodi teistega, et nad saaksid oma telefonist pilte projekti üles laadida.

Piltide lisamise võimalused

Kui olete valinud, ilmuvad pisipildid projekti vahekaardile. Saate neid sorteerida nime, kuupäeva või kasutamise järgi. Pisipildi suuruse muutmiseks klõpsake nupule View (Vaade) ja valige soovitud suurus. Samuti saate lülitada sisse või välja valiku Show file names (Näita failinimesid ).

Vaate valikud vahekaardil Projekt

Duplikaatide vältimiseks saate aktiveerida valiku Hide used images (Peida kasutatud pildid ). See peidab juba projekti lisatud fotod, vältides nende uuesti lisamist. Kui see on välja lülitatud, märgitakse lisatud fotod numbriga, mis näitab, mitu korda neid on kasutatud.

Väikekaart koos kasutatud kordade arvuga

Kui valite sellest veerust foto, ilmub allosas menüü. Menüüs olevad nupud uuendatakse vastavalt valitud fotode arvule. Sellest menüüst saate hõlpsasti lisada valiku fototootesse, tühistada praeguse valiku, valida kõik selles veerus olevad fotod ja eemaldada hetkel valitud pildid.

Kaks valitud pilti

Kui olete sisse logitud ja teil on galeriides fotosid, saate neid fototoodetele lisada. Oma galeriide vaatamiseks klõpsake vahekaardil Galeriid. Veergu ülaosas kuvatakse teie loodud galeriide nimekiri. Valides galerii, kuvatakse selles sisalduvad fotod. Pange tähele, et kui lisate pildi galeriist oma fototootesse, lisatakse see automaatselt ja kuvatakse vahekaardil Projektid.

Vahekaart Galeriid

Piltide lisamine fototootesse

Piltide lisamiseks oma fototootele on mitu võimalust:

1. Valige vasakpoolsest veerust soovitud fotod ja klõpsake nuppu Insert Images (Piltide lisamine). Saate valida mitu fotot korraga ja lisada need kõik korraga.

Mitme foto lisamine

2. Valige vasakpoolsest veerust pilt ja lohistage see tööalale. Kui fototootes on juba pilt olemas ja te lohistate sinna teise pildi, ilmub valik Replace Image (Pildi asendamine ). Lohistades lohistatud pildi sellele valikule, asendatakse olemasolev pilt uue pildiga.

Piltide lohistamine ja Replace image (Asenda pilt) valikud

3. Kui klõpsate üleval nupule Add Image (Lisa pilt ), avaneb menüü, kus on valikud piltide lisamiseks seadmest või veebiallikatest. Foto valimine lisab selle tööpiirkonda ja lisab selle ka veergu Images (Pildid ).

Piltide lisamise ülemine menüü

4. Kui olete eelnevalt valinud kujunduse paremast veerust, paigutatakse fototootele pildikast. Te võite lohistada fotosid vasakust veerust nendesse pildikastidesse või klõpsata ikooni Drag image here (lohista pilt siia ), et valida teine foto oma seadmest või mõnest muust veebiallikast.

Tühi paigutus paigutatakse

Piltide paigutamine ja kärpimine

Kui valite pildi oma fototootes, ilmub üleval menüü. See sisaldab pildi nime, nuppe pildi redigeerimiseks, pildi kustutamiseks tootest ja pildi täiustamise lubamiseks või keelamiseks. Hallil taustal olev võlukeppi ikoon näitab, et pildi täiustamine on aktiivne. Lisateavet leiate artiklist Image Enhancement (Pildi täiustamine ). Menüüs kuvatakse ka pildi kvaliteet, mis sõltub toote suurusest ja resolutsioonist. Parima tulemuse saavutamiseks soovitame kuvakvaliteedi kuvamiseks näidata väga head.

Valitud pilt, ülemine menüü

Nupule Edit Image (Pildi redigeerimine ) klõpsates avaneb aken teabe ja tööriistadega foto redigeerimiseks. Vasakul asuvad nupud asjakohaste tööriistadega; paremal näete pildi eelvaadet koos selle kärpimisraamiga, mis illustreerib pildikasti. Pildikasti muutmiseks liikuge sinises raamis olevate väikeste ruutude kohal ja kursor muutub topeltnoolteks. Hoidke hiirenuppu all ja liigutage kursorit külgsuunas, et muuta kasti suurust. Pildikasti ümberpaigutamiseks asetage hiir üle selle, kuni kursor muutub ristiks, seejärel hoidke hiirenuppu all ja lohistage pilt uude asukohta.

Pildi akna redigeerimine kuldlõikega

Basic: See näitab paljastavaid tööriistu, mis aitavad teil pilti pildikastis ümber orienteerida, järgmiselt:

  • Ruudustik: Ruudustiku valik annab võimaluse valida Kolmandike reegli, Kuldse ruudustiku või ruudustiku puudumise vahel. Valitud ruudustik kuvatakse pildikastis paremal.
  • Pöörake 90º: Pöörab pilti 90 kraadi. Kaks klõpsu pöörab pildi ümber, kolm klõpsu keerab seda 180 kraadi algsest orientatsioonist.
  • Peegeldage vertikaalselt: Pöörab pildi vertikaalselt.
  • Peegeldamine horisontaalselt: Pöörab pilti horisontaalselt.

Filtrid: Selle nupu vajutamine toob esile täieliku filtritööriistade komplekti, mis on sama, mida näete ka veebidisaineris pärast foto valimist ja nupu Filter vajutamist. Siin saate reguleerida heledust, kontrasti, küllastust, värvitooni ja isegi valida värvimise.

Pro: Sellele klõpsates kuvatakse kõik pildi üksikasjad ja histogramm. Samuti saate aktiveerida või deaktiveerida pildi parandamise funktsiooni, märgistades ruutu ja kontrollides pildikvaliteeti.

Pildi redigeerimise aken koos ruudukujulise pildikastiga

Kui olete lõpetanud, klõpsake muudatuste salvestamiseks OK või tühistamiseks Cancel.

Nagu aknas Edit Image (Pildi redigeerimine ), ilmub fototootes foto valimisel ümber pildi sinine raam, mille nurkades ja külgedel on väikesed ristkülikud. Hoides hiirenuppu all ühe ristküliku kohal ja liigutades kursorit külgsuunas, saate pildi suurust suurendada või vähendada. Pildi käsitsi ümberpaigutamiseks asetage hiirega selle kohale, kuni see muutub ristikujuks. Hoidke hiirenuppu all ja lohistage kujutis soovitud asendisse.

Online Designer'is valitud pilt

Piltide vahetamine

Kui kaks või enam pilti on juba fototootele paigutatud, saate nende asukohti vahetada. Valige foto, mida soovite vahetada, klõpsates sellel üks kord. Valitud foto ümber kuvatakse sinine raam. Seejärel klõpsake valitud fotol uuesti hiirega ja hoidke hiire nuppu all. Ülejäänud fototootele paigutatud fotodel ilmub nupp Swap Image (Vahetage pilt ). Peate hoidetava foto langetama selle foto kohale, mida soovite vahetada.