Piltide ja objektide suurus ja asukoht

Piltide ja objektide suurus ja asukoht

Kõiki fototootes olevaid objekte, sealhulgas pilte, clipart'e, teksti ja täitekarpe, saab muuta oma suurust ja paigutada vastavalt vajadusele.

Positsioneerimine hiirega

Kui valite objekti, on see ümbritsetud sinise raamiga, mille nurkades ja külgedel on väikesed ruudud. Nendele ruutudele klõpsates ja neid lohistades saate hõlpsasti muuta objekti ja selle mahuti suurust. Piltide puhul muudetakse nii pildikasti kui ka pildi enda suurust. Teksti puhul kohandatakse teksti suurust vastavalt selle kasti suurusele, eriti kui tekstiredaktori menüüs on sisse lülitatud valik Automatic font size (Automaatne kirjasuurus ).

Pilt on valitud

Objekti ümberpaigutamiseks klõpsake ja hoidke hiirenuppu all, samal ajal lohistades objekti soovitud kohta. Vabastage hiirenupp, kui objekt on soovitud kohas.

Positsioneerimise tööriistad

Objekte saab fototootes paigutada ja nende suurust muuta ka positsioonitööriistade abil. Nendele tööriistadele pääseb ligi, valides objekti ja avades paremal asuva menüü Position (Asukoht ).
Laiuse ja kõrguse väljad võimaldavad kohandada objekti mõõtmeid. Kui soovite säilitada objekti algsed proportsioonid, klõpsake lihtsalt tabaluku ikoonil. See tagab, et objekt säilitab oma proportsioonid ilma moonutusteta, isegi kui ühte mõõdet muudetakse.
Täpse paigutuse jaoks reguleerige X- ja Y-positsioone, et liigutada objekti kindlatesse koordinaatidesse. Lisaks võimaldab pööramisväli valitud objekti pöörata, sisestades soovitud pööramisastme.

Paigutusvahendid veerus

Joondamise tööriistad

Menüüs Position (Asukoht ) olevad joondamistööriistad aitavad teil objektid fototootes vertikaalselt ja horisontaalselt joondada. Objektid saab joondada servade või keskkoha järgi, võttes arvesse toote mõõtmeid.

Tasandamise tööriistad menüüs Position (Asukoht)

Kui kujundate fotoraamatut, saate objektid joondada ühe lehekülje suhtes, kui lülitate sisse valiku Üksik lehekülg, või mõlema lehekülje suhtes, kui keelate selle välja lülitada.
Lubades valiku Use spacing (Kasuta vahekaugust ), saate määrata vahekauguse väljal Distance (Vahekaugus ). Seda vahemaad võetakse arvesse fototootes olevate elementide joondamisel. Näiteks kui määrate vahekauguseks 3 cm ja joondate objekti parema serva suhtes, paigutatakse see 3 cm kaugusele servast.

Kihi tööriistad

Kihtide tööriistad kontrollivad objektide virnastamise järjekorda. Nupp Send to Back paigutab valitud objekti ülejäänud varem paigutatud objektide taha. See tähendab, et kui selle peal on objekte, jääb valitud objekt nende taha nähtavale. Nupule Bring to Front vajutades tuuakse valitud objekt ettepoole, kõigi teiste objektide kohale, kattes kõik eelnevalt selle alla paigutatud elemendid.

Kihi tööriistad menüüs Position koos näitega

Lisaks võimaldab see menüü reguleerida objekti läbipaistmatust, mis on vaikimisi seatud 100%-le. Samuti saate anda objektile nime.

 

Teie keeleseadistus ei vasta selle veebisaidi keelele. Palun valige:

Teie keeleseadistus ei vasta selle veebisaidi keelele. Palun valige: