Lisage varjud

Lisage varjud

Varju on võimalik lisada piltidele, clipartiidele, täitekastidele ja tekstile. Selleks valige objekt ja klõpsake parempoolses menüüs ilmuvale nupule Variant. Ilmub veerg, kus on erinevad tööriistad varju reguleerimiseks. Võite valida ka ühe eelseadistatud varju valiku.

Pilt, millele on rakendatud vari ja kuvatud varjutusvahendid

Kui klõpsate värvikastil, avaneb värvimenüü, kus saate valida värvi näidatud värvide hulgast, kasutada pipettide tööriista või klõpsata värvi valiku valikut, et valida konkreetne värv. Varju läbipaistmatust saab muuta, muutes väärtusi lahtris Läbipaistvus (Opacity ). Varju nurka ja kaugust saab reguleerida vastavate väljade abil. Blur-välja väärtust reguleerides saab muuta varjule rakendatava blur-efekti intensiivsust. Blur-väärtuse suurendamine muudab varju hägusamaks, samas kui selle vähendamine annab teravama varju.
Lisaks tavalise varju tekitamisele saate nende tööriistade abil oma objektide muutmiseks avada maailma loomingulisi võimalusi. Näiteks on teil võimalus lisada klipartiitaustale vihje värvi, reguleerides varju värvi ja kehtestades suure hägususe. Samamoodi saate objektile rakendada paeluvat helendavat efekti, suurendades selle visuaalset mõju.

Pildile ja klipartile rakendatud värviga vari

Valiku Knockout aktiveerimine muudab ainult varju nähtavaks, jättes valitud objekti nähtamatuks. Seda saab kasutada vahendina, et näha selgelt, milline näeb vari välja ilma objektita. Seda saab kasutada ka loovate kujundite loomiseks koos läbipaistvusega või teksti loomiseks koos läbipaistvusega.

Varjund koos aktiivse koputusega

Valitud elemendi varju deaktiveerimiseks on vaja eemaldada märkeruut Aktiveeri vari üleval paremas menüüs. nagu filtrite ja raamide puhul, on võimalik seadistatud varju rakendada kõigile objektidele lehel või projektis, klõpsates üleval nupul Apply to all.