Lisage elemendid fototootele

Elementide lisamine

Fototootesse saab lisada erinevaid elemente, et luua isikupärastatud kujundus, näiteks pilte, teksti, täitekarpe ja clipart'e.

Piltide lisamine

Fototootele saab lisada pilte erinevalt:

1. Valige vasakus veerus olevast menüüst pilt ja lohistage see tööalale.

Dragging images from left column

2. Lohistades pilte otse kausta ülevaatest kujundajasse. Sel viisil lisatud pildid ilmuvad disaineri vasakusse veergu koos ülejäänud piltidega.

3. Vajutades nupule Lisa pilt, ilmub fototootele pildikast. Võite lohistada pildi vasakust veerust sellesse pildikasti või valida pildikasti ja klõpsata selle ülaosas olevat nuppu Select photo (valige foto ). Sellele nupule klõpsates avaneb brauser ja saate valida oma seadmest pildi, mille soovite lisada oma fototootesse. Pildikaste kasutatakse kujundustes.

Insert image and Replace image options on a layout

Kui pilt on juba fototootesse paigutatud ja vasakust veerust lohistatakse teine pilt fototootesse, ilmub valik Replace Image (Asenda pilt ). Kui lohistatud pilt langeb sellele valikule, asendatakse fototootesse juba paigutatud pilt uue pildiga.

4. Parempoolse hiireklõpsuga vasaku veeru menüüs olevale pildile ilmub menüü. Valides Insert image, paigutatakse pilt automaatselt fototootesse.

Insert image button from left column

Teksti lisamine

Teksti saab fototootele lisada, klõpsates disaineri ülemises menüüs nupule Add text.

New Text Box added

Kui klõpsate sellele, ilmub fototoote keskele tekstikast, mida saate isikupärastada. Sellesse kasti saab teksti kirjutada kahel viisil:

1. Valides tekstikasti ja klõpsates selle kohal oleval tekstiredaktori nupul. See avab tekstiredaktori akna, kuhu saate sisestada soovitud teksti. See tekstiredaktori aken sisaldab ka kõiki teksti seadistamise vahendeid. Siit saate teksti otse muuta. Tekstiredaktoris kirjutatud teksti lisamiseks fototootele vajutage selles redaktoris nupule OK.

Text Editor window

2. Disainerist, tehes hiirega tekstiväljal topeltklõpsu, aktiveeritakse klaviatuur, et saaksite teksti lisada. Teksti seadistamise vahendid on saadaval ka paremas veerus, valides teksti ja klõpsates tekstikasti nupule Tekstikast. Siin saab muu hulgas kohandada teksti kirjastiili, suurust, joondamist ja värvi.

Täitekasti lisamine

Fototootele saab lisada täitekastid, klõpsates kujundaja ülemises menüüs nupule Add fill (Lisa täitekast ). Vaikimisi luuakse värviline ristkülik.

New Fill Box added

Täitekasti suuruse muutmiseks klõpsake selle raamil ja viige kursor soovitud suuruse ja kuju järgi, hoides hiirenuppu allasurutuna. Nii saate näiteks fotoraamatu ühele leheküljele tekstuuri kanda.

Täitekasti konfiguratsioonimenüü ilmub, kui klõpsate ülevalt valitud nupule Edit fill (Täitke täitmine ) või paremal asuva menüü nupule Fill box (Täitekast ).
Parempoolses ülemises menüüs on saadaval erinevaid täitmisviise: Colour (Värv), Gradient (Värvi) või Texture (Tekstuur). Igal tüübil on erinevad kohandamisvõimalused.

Clipartiide lisamine

Cliparte saab fototootele lisada, klõpsates parempoolse menüü cliparts-nupule. Kuvatakse suur valik kliparte. Neid saab filtreerida kategooria järgi või otsingukasti sisestatud märksõna järgi, et leida kiiresti kliparte konkreetsel teemal.

Clipart added

Clipartide lisamiseks fototootele valige clipart sellest menüüst, hoides hiirenuppu all ja lohistades seda fototootele. Teine võimalus kliparti lisamiseks on teha sellel paremklõps ja valida Insert clipart.
Lisatud clipart ilmub fototootesse vaikimisi suuruses. Suurust peate kohandama vastavalt oma kujundusvajadustele.