Kohalda filtreid

Kohalda filtreid

Fototootes olevate piltide ja objektide värvikorrigeerimist on võimalik teha filtrite abil. Nii on võimalik teha objektide kontrasti, värvi ja küllastuse viimaseid kohandusi, kui need on paigutatud, ilma Saal Digitali tarkvarast lahkumata.

Filtrite kohaldamiseks objektile tuleb see valida ja klõpsata paremal ilmuval nupul Filters, mis avab menüü erinevate tööriistadega.

Heleduse väärtust muutes on võimalik suurendada heledust kuni 100-ni, mis on maksimaalne valge punkt, või vähendada seda kuni -100-ni, mis on maksimaalne must punkt. Lisaks sellele, et seda saab kasutada piltide puhul, võib see olla väga kasulik näiteks musta clipart'i muutmiseks valgeks, suurendades selle heledust maksimaalse väärtuseni, ja vastupidi, valge clipart'i muutmiseks mustaks, vähendades seda.

Filter applied to clipart, brightness increased

Kontrasti väärtuse muutmine suurendab või vähendab objekti kontrastsust, alustades 0-st, minimaalse väärtusega -200 ja maksimaalse väärtusega 500. Saturatsiooni väärtuse muutmine muudab värvi intensiivsust. Väärtuse langetamine 0-ni muudab pildi või objekti mustvalgeks. Küllastust saab suurendada kuni 300-ni.

Filters applied to image

Hue väärtuse muutmine muudab pildi tooni. See võimaldab vajadusel pildi tooni veidi korrigeerida või luua fotole kunstilise tooni. Kastiga Colour (Värv ) valitakse valitud objekti toonimiseks värv. Värvi intensiivsust saab reguleerida, muutes väärtusi lahtris Colourization (Läbipaistvus ). Väljade Hue ja Colourization (Värvitoon ) muutmisega saate muuta clipartide ja tekstuuritäidete kastide värvitooni, et saavutada fototoote kujunduses värviharmoonia.

Colourization filter applied to clipart

Vaikimisi kuvatakse tööriistade all mõned filtrimalli valikud. Nendel klõpsates kohaldatakse neid automaatselt valitud objektile. Kui klõpsate ülemises menüüs nupule Random (juhuslik ), valitakse kõik parameetrid juhuslikult. See on väga kasulik loomingulise tulemuse saamiseks või toimetamise inspireerimiseks. Mõlemal juhul on võimalik teha muudatusi automaatselt kohandatud parameetrites. Vajutades nuppu Reset, taastatakse objekti algsed väärtused.

Nagu ka raamide, maskide ja varjude puhul, saab pärast seadistamist filtreid rakendada korraga mitmele objektile. Neid saab rakendada kõigile objektidele praegusel lehel või kõigile projekti elementidele, vajutades nupule To all.