Kalender

Kalender

Saadaval on mitut tüüpi kalendreid, mida kõiki saab isikupärastada. Saate valida kalendri kujunduse, lisada pühad ja tähtsad kuupäevad ning muidugi valida ka pildid, et luua ainulaadne toode.

Toote kohandamine

Nagu ka teiste fototoodete puhul, saate kalendri valimisel toote valikuaknas valida kalendri suuruse ja pinnamaterjali. Samuti saate valida kalendri tüübi. Kuukalendri puhul kuvatakse nädalapäevad vastavalt kalendriaastale. Igavikulisel kalendril ei ole viiteid nädalapäevadele ega aastale ja seda saab kasutada igal ajal.

Calendar configuration window

Kalendri ja lauakalendri puhul on võimalik valida kalendri kujundus. Kujundust ning selle värve ja stiile saab hiljem muuta. Samuti on võimalik eemaldada kalendritabel, märgistades ruutu ilma kalendritabelita. Kui kalender on kohandatud, klõpsake nuppu Disain.

Kujundusrežiimid

Nagu fotoraamatute puhul, on ka kalendri lehtedele piltide paigutamisel võimalik valida kolme erineva kujundusrežiimi vahel:

Calendar design modes

Ühe minuti kalender loob kalendri automaatselt ja kiiresti. Selles režiimis valite eelnevalt välja kalendrisse kantavad pildid. Tarkvara kujundab ja paigutab pildid lehtedele automaatselt valitud kujundusjoone alusel ja arvestades kalendri jaoks valitud parameetreid. Loodud kalender avatakse disaineris. Teil on võimalik muuta kõiki selles sisalduvaid elemente, muuta paigutust ja kujundusjoont, samuti lisada ja eemaldada pilte, teksti ja objekte.

Comfort disainer võimaldab teil kujundada kalendrit lehekülgede kaupa. Selles režiimis avab disainer leheküljed ilma piltideta, ainult kalender. Kui lohistate pilte lehekülgedele, pakub tarkvara välja, kuhu need paigutada, võttes arvesse juba paigutatud elemente. Nagu ka teistes režiimides, saate muuta, lisada ja eemaldada nii palju pilte ja objekte, kui soovite. Samuti saate lisada teksti ning valida parempoolses menüüs erinevaid paigutusviise ja kujundusjooni.

Tühja malli peate kalendri lehekülgede kaupa nullist kujundama. Nagu ka Comfort disaineris, avaneb toode pärast kalendri seadistamist disaineris ainult kalendriga. Tarkvara ei tee mingeid ettepanekuid, kui lisate lehtedele pilte ja objekte.

Erinevate kujundusrežiimideüksikasjalikumat selgitust leiate artiklistKujundusrežiimid.

Kalender

Pärast kujundusrežiimi valimist ilmub vahetult enne disaineri avanemist aken kalendri kohandamiseks.

Calendar customisation window

Vasakul näete kalendri eelvaadet, kus on vaikimisi valitud esimene kuu. Teist kuud on võimalik kuvada, valides allosas olevast kastist Preview month (Kuu eelvaade ) teise kuu. Paremas veerus on konfiguratsioonivahendid, mis on jagatud kaheks vahekaardiks Appearance ja Holidays.

Välimus

Veergu ülaosas on kalendri sisu valikud.

  • Väljal Aasta saate valida kalendriaasta, mille järgi iga kuu päevad korraldatakse.
  • Väljal Start month (alguskuul ) saate valida kuu, millest algab kalender, mis koosneb 12 kuust. Näiteks kui valite kalendri alguseks mai 2024, on kalendri viimane kuu aprill 2025. See võimaldab teil luua ja kujundada oma kalendrit siis, kui soovite.
  • Kui aktiveerida ruut nädala numbrid, kuvatakse kalendris aasta nädala number.
  • Väljal Kalendri keel saate valida kalendri keele.
  • Väljal Size (Suurus ) saate muuta kalendri ja kogu selle sisu suurust.

Appearance tab in right menu with calendar options

Vaikimisi kuvatakse eelnevalt valitud kalendri kujundusega värvipalett. Teist kalendri kujundust on võimalik valida, laiendades väljale Kalendri kujundus. Selles menüüs pakutakse lisaks erinevatele kalendridisaini valikuvõimalustele valimiseks ka iga kalendri värviteemasid.

Calendar design line selection

Selle all on kõik vahendid, mida vajate iga värvi ja kirjastiili kohandamiseks oma kalendris.

Calendar design appearance options

Pealkirja Tekstivärv all on lahtrid, mille abil saate valida tekstivärvid pühade, pühade, enda lisatud sündmuste, kuu ja aasta ning ülejäänud teksti jaoks vaikimisi. Kui klõpsate ükskõik millisel neist kastidest, avaneb värvide menüü, mille hulgast saate valida. Konkreetse värvi valimiseks klõpsake nupule Värvi valik. See avab tööriista, mis võimaldab valida konkreetse värvi, kirjutada selle koodi või HSB- või RGB-väärtuse.

Pealkirja Fonts all on võimalik valida kalendri jaoks font, teine pühade jaoks ja kolmas kuu jaoks. Kalendri tausta all saate valida selle värvi ja muuta selle läbipaistmatust.

Pühad

Klõpsake üleval vahekaardil Pühad, et kuvada selle valikud. Vastavatest lahtritest saab valida riigi ja piirkonna ning kuvatakse valitud asukoha riigipühad. Need kuupäevad lisatakse teie kalendrisse. Nende kustutamiseks klõpsake nupul, millel on kolm punkti paremal, ja valige kustutamine. Ühtegi sündmust kalendris ei kuvata, kui ruut Show holidays and own events (Näita pühi ja oma sündmusi ) ei ole märgitud.

Holidays tab in calendar customisation window

Oma sündmusi või olulisi kuupäevi, näiteks sünnipäevi, on võimalik lisada, klõpsates nupule Lisa uus. Avaneb aken, kus saate valida kuupäeva ja sisestada sündmuse nime.

Add own event window

Kui kalender on konfigureeritud, klõpsake nuppu Next.

Kalender kujundaja peal

Kalendrid algavad kaanega, millele järgneb üks lehekülg iga kuu kohta. Pildid lisatakse sõltuvalt valitud kujundusrežiimist ja neid saab igal ajal muuta, nagu ka ülejäänud objekte.

Kalendrit saab muuta ka kujundajas. Paremas veerus olevale nupule Kalender vajutades avanevad kalendri konfigureerimise tööriistad. Pange tähele, et kalendrinupp on nähtav kuude lehekülgedel ja ei ole nähtav kaanelehel, kuna seal ei ole kalendrit.

Calendar customisation options in the designer

Siit saate lisada pühi ja konfigureerida kalendri välimust. Tehtud muudatused kehtivad disaineris avatud lehel/kuudel. Näiteks saate valida igale kuule erineva värvi. Muudatuste kohaldamiseks kõigile kuudele klõpsake üleval nupul Kõigile lehtedele.

Perekonna kalender

Perekalendri abil saate iga pereliikme jaoks eraldi veeru, et iga inimene saaks lisada oma kuupäevad ja sündmused. Kalendri paigutus on ainulaadne ja selle suurus sõltub sellest, kui palju pereliikmeid on lisatud.

Family Calendar customisation window

Kalendri konfiguratsiooniaknas näete lisaks vahekaardile " Välimus" ja " Pühad " ka vahekaarti " Pereliikmed ". Isiku lisamiseks klõpsake nupule Lisa uus. Avaneb aken, kuhu saate kirjutada isiku nime.

Add family member window

Kui nimi on kirjutatud, klõpsake nuppu Lisa ja kalendrisse lisatakse veerg isiku nimega. Nime muutmiseks või kustutamiseks klõpsake lisatud liikme paremale poole ilmuvale kolme punktiga nupule.

Family members tab displayed with members added

Pühade lisamisel perekonnakalendrisse on võimalik lisada see lisatud liikmele. Vahekaardil Pühad, klõpsates nupule Lisa uus, avaneb aken, kus saate valida kuupäeva, lisada sündmuse nime ja valida pereliikme, kellele see vastab. Kui olete lõpetanud, klõpsake kalendrisse lisamiseks nupule Lisa.

Add own event window including family member

 

Teie keeleseadistus ei vasta selle veebisaidi keelele. Palun valige:

Teie keeleseadistus ei vasta selle veebisaidi keelele. Palun valige: